Z posily rovnou odpadlík? Plzeňský Čihák míří do Brna

Z posily rovnou odpadlík? Plzeňský Čihák míří do Brna

Situace, kterou by žádná posila nechtěla zažít, ale na druhou stranu bude pravidelně hrát základ? I takto se může vyvrbit situace okolo posily Viktorie Plzeň Filipa Čiháka, který může odejít na hostování.

Přijít do klubu, který vyhrál titul jako posila a po letní přípravě odejít jako nepotřebný znovu na hostování. Ano, zní to až smutně, ale i takový je fotbal. Pokud mluvíme o kádru Viktorie Plzeň, místo v základu nemá jisté jen tak někdo.

Když si vezmeme stopery, první čtyři jsou jasně Hejda, Pernica, Tijani a Kaša. To je čtveřice, která by se měla točit po celou sezónu. Dvě jména zbývají a to Filip Čihák a Robin Hranáč. Zatímco Hranáče si Viktoria nejspíš ponechá, pro jistotu, kdyby se některý z první čtveřice zranil, pro Čiháka nejspíš místo nezbyde.

Je to tak, jak to je. Pokud bude chtít pravidlelně natupovat, je jasné, že hostování je jednou z možností. Čihák je stále mladý, perspektivní stoper, ale do základu by se jen tak nedostal. Do budoucna se jedná o investici, ale právě teď by se nevešel ani na lavičku náhradníků. 

S hostováním může v poklidu hrát základ v Brně a nebát se o budoucnost. Hrát svůj nejlepší fotbal a ukázat se domovskému klubu, jak moc vyspělý doopravdy je. Mezi Plzní a Brnem panují nadstandartní vztahy a proto se dá očekávat, že se tento přestup uskuteční bez sebevětších dohadů.

Dokáže se Čihák prosadit v Brně a v příští sezóně si vybojovat místo v Plzni?