Co musí Viktoria Plzeň udělat, aby zvládla postoupit do dalších kol LM?

Co musí Viktoria Plzeň udělat, aby zvládla postoupit do dalších kol LM?

Už jen tři dny a den D nastane. Pro plzeňskou Viktorii půjde o setrvání v předkolech Ligy Mistrů a jelikož již tři sezóny neodehrála v Evropě jediný zápas, půjde hlavně o finance spojené s klubem, ale i prestiž.

Tři roky. Tak dlouho se Viktorii Plzeň nepodařilo probojovat se do skupiny evropských pohárů. Pro klub, který hostil týmy jako Barcelona, Real Madrid nebo Bayern Mnichov je to težký úpadek v zapomnění.

Právě tento úpadek by chtěli hráči kolem trenéra Bílka prolomit v tomto ročníku. První zápas s finskými Helsinkami vyhráli i na umělé trávě 2:1, ale šichta ještě neskončila. Už ve středu půjde o všechno. 

Viktorka HJK přivítá doma a tak bude mít výhodu domácího prostředí. Pro klubovou kasu bude tento zápas doslova klíčovým, protože, jak všcihni víme, se finanční situace v Plzni nenachází zrovna v zelených číslech.

Plzeň na Helsinki jednoznačně má a měla by si postup do další části soutěže pohlídat. Pokud vyhraje, bude ji čekat Maribor nebo Tiraspol. Tak jako rak, nepůjde o procházku rozkvetlou zahradou a už vůbec ne o snadnou práci.

Západočeši musí ukázat, proč doopravdy titul vyhráli. Kvalitou kádru mají na to postoupit daleko, ale na to co je na papíře, nemusí být na hřišti. Tak jako v minulé sezóně se Plzeň může opřít o brankáře, ale i o ostatní posty. Pokud nebudou zybtečně chybovat, myslím, že cesta do dalších kol by neměla být nemyslitelná.

Vstřelit rychlý gól či dva a poté dělat, to co je natrenováno nejlépe - bránit a udržovat výsledek v jejich prospěch. Dokáže Viktoria vyzrát na HJK a postoupí blíže směrem snu nepo se potopí a zhasnou všechny naděje?