Start ligy za dveřmi a tým je v rozkladu! Chelsea se musí probudit

Start ligy za dveřmi a tým je v rozkladu! Chelsea se musí probudit

Předsezónní příprava často bývá velkou neznámou, ale na druhou stranu jasným ukazatelem, jak na tom celý tým je výkonnostně nebo mentálně. V posledním zápase svého turné tvrdě narazila Chelsea. 

Velkokluby si v posledních letech velice oblíbily turné po Americe, jelikož tam může na zápas přijít až 100 000 lidí. Letos jsme mohli vidět zápasy jako City s Bayernem, El Clásico nebo Arsenal s Chelsea. 

Posledný zmiňovaný duel byl opravdový budíček. Jelikož se jednalo o poslední zápas turné, čekaly se výkony na úrovni velkých zápasů, protože zanedlouho začíná Premier League. Arsenal však deklasoval Chelsea 4:0 a sám trenér Tuchel k tomu měl co říct.

"Klidný zdaleka nejsem. Prostě jsme na to neměli, nedokázali jsme jim konkurovat. Znepokojující je, že Arsenal hrál s mnohem větším nasazením než my. Určitě jsme nenastoupili v nejsilnější sestavě, což může být částečně vysvětlení, ale jen z malé části. Nemohu zaručit, že budeme za dva týdny připraveni," dodal německý lodivod.

I když Chelsea čeká ještě jeden poslední zápas přípravy proti Udinese, stále je to špatná situace, která se musí vyřešit teď a tady. Na druhou stranu Arsenal probudil draka a hraje tak, jako dlouho ne.

Je možné, aby si Arsenal přenesl formu do ligy a bojoval tak o přední příčky? To už se zanedlouho dozvíme.