Francouz Tiéhi si stále zvyká na slávistický styl, byl zvyklý hrát na trochu menším prostoru...

Francouz Tiéhi si stále zvyká na slávistický styl, byl zvyklý hrát na trochu menším prostoru...

Christ Tiéhi sice stejně jako Tomáš Holeš první soutěžní střet Slavie v nové sezoně proti St Joseph's (4:0) kvůli drobným problémům po srážce nedohrál, nicméně dojem zanechal během osmašedesáti poskytnutých minut slušný.

Jak se líbil exliberecký fotbalista ve středu hřiště jeho novému šéfovi Jindřichu Trpišovskému? Podle jeho slov by mohl čtyřiadvacetiletý pařížský rodák s minulostí v Opavě, Tonbridge, Wokingu i Le Havru nastoupit také v pražské odvetě...

"Ukázal to, proč jsme ho do Slavie brali. Je to trochu jiný typ hráče, než který máme. Je strašně silný v rozehrávce a klidný na míči. Měl několik zajímavých přihrávek za obranu. Zvyká si na náš styl, byl zvyklý hrát trochu na menším prostoru. Hrál vyloženě roli bránícího hráče. My po něm chceme, aby hrál i více dopředu. Občas na něm vidím, že chvílí přemýšlí, jak se situací naložit. Ukázal velký potenciál. Potěšilo mě, že se dvakrát dostal do zakončení. Naložil s tím sice podobně jako ostatní, ale dvakrát se dobře dostal do vápna," pochválil svého svěřence šestačtyřicetiletý odborník z Edenu.

Co očekává od čtvrtečního duelu ve Fortuna Aréně? "Budeme hrát doma, bude to první domácí soutěžní zápas v sezoně. Určitě přijdou diváci. Víme, že dorazí také děti na tribunu, kterou máme zavřenou. Pro nás všechny to bude motivace, dnes jsme si to zdůrazňovali. Momentálně je tu takový tlak na to být v základní sestavě a vejít se do nominace na zápas, že všichni vědí, že některý slabší moment v zápase by jim byl vyčítaný. Věřím tomu, že se doma budeme těšit na zápas, budeme hrát ještě mnohem lépe než venku, bude to ještě mnohem rychlejší a gólů dáme více. Musíme si vážit lidí, kteří dorazí na zápas," přidal na webu slavia.cz bývalý kouč Žižkova a Liberce, jehož svěřenci sehráli tento týden modelový duel s druholigovou Líšní, jíž ve Vršovicích podlehli 2:4.

SLAVIA NESTAČILA ZA ZAVŘENÝMI DVEŘMI V EDENU NA DRUHOLIGOVOU LÍŠEŇ, KOLÁŘ LOVIL MÍČ ZE SÍTĚ DOKONCE ČTYŘIKRÁT

Zdroj: slavia.cz