Podle Hubníkova nástupce Breiteho není podstatné, kdo je kapitán: Je jedno, kdo to má, nijak se k tomu neupínám

Podle Hubníkova nástupce Breiteho není podstatné, kdo je kapitán: Je jedno, kdo to má, nijak se k tomu neupínám

V rakouské generálce na Fortuna:ligu proti tureckému Sivassporu vedl hanácký soubor do boje s kapitánskou páskou Radim Breite, jenž tak převzal úlohu Romana Hubníka, jenž po uplynulém soutěžním ročníku ukončil profesionální kariéru.

Vůdcovskou roli na něm přehodil trenérský štáb. "Není to podstatné, kdo je kapitán. Důležité je, aby s tou volbou souhlasili ostatní, ale jinak je jedno, kdo to má. Nijak se k tomu neupínám. Hlavní je, abychom šlapali jako mančaft," uvedl na webu sigmafotbal.cz dvaatřicetiletý středopolař.

Jaké vůbec bylo herní soustředění u našich jižních sousedů z jeho pohledu? "Celé soustředění bylo super. Je škoda, že jsme to naposledy nedotáhli do vítězství, bylo by to ještě lepší. I když jsme první dva zápasy prohráli, oba i tak byly kvalitní," přidal na oficiálních stránkách Olomouce bývalý hráč Teplic, Varnsdorfu i Čáclavi, který je součástí dění na Andrově stadionu od roku 2020.

S průběhem herního kempu byl spokojen i jeho ofenzivně laděný kolega Antonín Růsek. "V Rakousku jsme měli skvělé podmínky. Úplně jsme se oprostili od běhání, kterým jsme trávili hodně času ještě na počátku přípravy v Olomouci. Tady jsme začali více pilovat taktiku a herní dovednosti. Myslím, že to se nám dařilo a v zápasech to bylo vidět. Věřím, že jsme připraveni na ligu," pokračoval na sigmafotbal.cz třiadvacetiletý forvard s hráčskou historií ve Zbrojovce.

Olomoucká desítka se zapsala do střelecké listiny i proti Sivassporu a v ostré soutěži bude chtít překonat hranici sedmi tref, na níž dosáhl v posledních dvou prvoligových ročnících. "Pro útočníka je každý gól dobrý, protože zvedne sebevědomí. Jsem za něj rád. A nová sezona? Raději žádné číslo říkat nebudu," usmíval se svěřenec Václava Jílka.

Francouz Tiéhi si stále zvyká na slávistický styl, byl zvyklý hrát na trochu menším prostoru...

Zdroj: sigmafotbal.cz