Haller bude Dortmundu chybět minimálně dva měsíce

Haller bude Dortmundu chybět minimálně dva měsíce

Fotbal občas nebývá středobodem vesmíru, ale zato zdraví ano. O tom se přesvědčil Sebastian Haller, kterému bylo diagnostikováno nádorové onemocnění. Po operaci bude Dortmundu chybět minimálně 2 měsíce.

Když před měsícem dopadl přestup, na který snad každý fanoušek Borussie čekal, neočekávaly se žádné zádrhely či problémy. Přišla náhrada za Erlinga Haalanda a že nepřišel jen tak nějaký nazdárek. Po Karimu Adeyemim se stal Sebastian Haller druhou posilou do útoku, která má pomoci vyhrát Bundesligu.

Vše se však pokazilo na předsezónním soustředení ve Švýcarsku, kde poté, co se necítil dobře při tréninku, se našel nádor na varlatech. Po vyšetření Haller minulý týden podstoupil operaci a Dortmundu bude chybět minimálně dva měsíce. 

"Už několik dní pracujeme na tom, jak ho nahradíme. Máme nějaké možnosti a nápady, ale zatím nejde o nic specifického," komentoval danou situaci sportovní ředitel klubu Sebastian Kehl. 

Haller je zkušený fotbalista, který si zahrál jak Bundesligu za Frankfurt, tak Premier League za West Ham, odkud šel právě do Ajaxu. Zde vydržel sezónu a půl během kterých vstřelil 47 gólů. Dortmund za něj zaplatil přes 30 miliónů eur.

zdroj: bvb.de