Ohledně stopera nemáme shodu s žádným klubem, říká Trpišovský. Naopak ocenil výkon Plzně, nastoupí v odvetě Sor?

Ohledně stopera nemáme shodu s žádným klubem, říká Trpišovský. Naopak ocenil výkon Plzně, nastoupí v odvetě Sor?

Slavia se doma v Edenu v odvetě 2. předkola Konferenční ligy představí proti St. Josephs z Gibraltaru a po úvodním zápase při výhře 4:0 by se mělo jednat spíše o formalitu, přesto sešívaní nechtějí nic podcenit.

Širší rotace vzhledem k dobré pozici je samozřejmá. „Určitě budeme brát v potaz všechny okolnosti, ať už jde o nadcházející program nebo aktuální stav hráčů. Faktorů je celá řada, do podoby základní sestavy pravděpodobně promluví možnost postavit libovolný počet cizinců. Podstatná je pro nás také aklimatizace nových posil v domácím prostředí,“ sdělil na tiskové konferenci trenér Slavie Jindřich Trpišovský, jehož slova vyšla na klubovém webu slavia.cz.

Slavia stále řeší příchod stopera. „Situace je stále stejná. Není téma, že by nás posílili na předkola, nicméně bychom nás hráči na tenhle post zajímají a rádi bychom jednoho přivedli. Momentálně nemáme shodu ani s jedním klubem, to je aktuální stav. Na spadnutí to stoprocentně není,“ upozornil šestačtyřicetiletý trenér.

Sor v odvetě kvůli zranění nenastoupí. „Ve čtvrtek stoprocentně hrát nebude, uvidíme, jak to bude v neděli. Z Gibraltaru si přivezl nějaké problémy, které pokračovaly i v tréninku. Má za sebou nějaká vyšetření, která naštěstí dopadla dobře. Je v režimu, abychom ho měli stoprocentně k dispozici na Panathinaikos,“ pokračoval.

Trpišovský rovněž ocenil výkon Plzně, která lehce přešla přes Helsinky. „Jsem hlavně rád za český fotbal, víme, co nám v loňské sezoně chybělo, aby naše pozice skrz koeficient byla lepší. Třeba s Arsenalem chyběl kousek, aby bylo postavení českých klubů výhodnější, stejně tak kdybychom vyhráli v Linci. Každý, kdo přidá body do koeficientu, zaslouží ocenit, je to skvělé. Plzni gratuluju, zvládla to výsledkově i herně skvěle, tedy co jsem slyšel,“ podotkl pro web slavia.cz.

Zdroj: slavia.cz