Představí se Sørensen už proti Vikingu? Je stoprocentně připravený, tvrdí Priske. Musíme ukázat kvalitu, dodává

Představí se Sørensen už proti Vikingu? Je stoprocentně připravený, tvrdí Priske. Musíme ukázat kvalitu, dodává

Spartu čeká jeden z nejdůležitějších zápasů sezony, a to odveta 2. předkola Konferenční ligy. Celý kádr očekává podobný průběh, jako tomu bylo před týdnem na Letné. Postup dle slov trenéra Priskeho mají sparťané ve svých rukou a je jen na nich, aby ukázali potřebnou kvalitu.

Adaptace na umělou trávu proběhla v pohodě. „Adaptovali se vcelku normálně. Chápu proč se ptáte. Tyto otázky se vždy objevují, když stojíte proti soupeřům, kteří hrají své zápasy na umělém trávníku. Jak vám pravděpodobně řekl i Hanci, je to zkrátka jiné. Je to odlišný povrch, na kterém se musíte pohybovat jinak, jak s míčem, tak i bez míče. Míč se na trávníku chová také odlišně, záleží i jestli je pokropený, či nikoliv. Je to jednoduše jiné. Hráči se prostě musí adaptovat. Není, na co se vymlouvat, hráči vědí, co je čeká,“ pronesl pro klubový web sparta.cz dánský stratég.

Způsob hry Vikingu očekává podobný jako na Letné. „Doufám, že budou hrát více otevřeněji, ale upřímně nevím, jestli to tak bude. Myslím, že budou ve stejném rozestavení 5-3-2 jako naposledy, snad se tentokrát budou pohybovat i trochu výše a budou se snažit útočit. Pak je na nás hledat správná řešení. Pokud budou bránit tak, jako naposledy v Praze, musíme být schopni dodat ten poslední kousek skládanky ve finální třetině, který nám minule chyběl, kdy jsme měli mnoho šancí, ale z nějakého důvodu se nám je nedařilo proměnit a odšpuntovat tak průběh utkání. Očekávám, že zítra uvidíme podobný průběh. Je tedy na nás, abychom hráli naším stylem a ukázali kvalitu,“ konstatoval nový trenér Sparty.

Existuje i možnost, že nová posila Asger Sørensen nastoupí. „Je stoprocentně připravený na zápasovou zátěž, proto je tu také s námi. Je součástí týmu a patří mezi hráče, kteří jsou připraveni naskočit do zápasu. Máme veškerá jeho výkonnostní data z Norimberku, který nám takto vyšel vstříc, jak z přípravy, tak z prvního bundesligového utkání. Vypadá dobře. Je v dobré kondici, a i mentálně je připravený nám pomoci. Adaptoval se opravdu rychle. Samozřejmě pomohlo nejen, že realizační tým je i dánský, ale také že tu má dánského a norského, spoluhráče. I zbytek týmu byl velmi nápomocný a přijal Asgera mezi sebe a díky tomu působí, jako by tu s námi byl již nějakou dobu,“ dodal pětačtyřicetiletý kouč pro web sparta.cz.

Zdroj: sparta.cz