Samek: Nevěřil jsem, že by se přestup do Lecce povedlo zrealizovat. Doufám, že se do Slavie ještě někdy vrátím

Samek: Nevěřil jsem, že by se přestup do Lecce povedlo zrealizovat. Doufám, že se do Slavie ještě někdy vrátím

Mladá Boleslav nakonec pořádně ostrouhala. Ačkoliv se s ní nyní již exslavista Daniel Samek dlouho v létě připravoval na novou sezónu, nakonec pouhý den před startem nového ročníku FORTUNA:LIGY Středočechy opustil, aby podepsal v Lecce, nováčkovi italské Serie A.

„O jejich zájmu jsem věděl už od konce sezony, ale upřímně jsem nevěřil, že by se to mohlo zrealizovat. Jednání ale byla poslední týden velmi intenzivní a nakonec vše dobře dopadlo," sdělil Samek v rozhovoru pro web klubu z Edenu. „Nejvíce jsem to řešil s kamarády a samozřejmě i s rodinou a agentem. Doufám, že jsme si vybrali správně, že jsem zvolil nejlepší cestu a vše skončí tak, jak má," doufá.

Daniel Samek

Ten se kvůli přestupu spojil i se svým bývalým spoluhráčem z pražské Slavie a kamarádem Davidem Zimou, který odešel rovněž ze Slavie do italského FC Turín před rokem. „Se Zimičem jsem se bavil hlavně o tom, jak to v Itálii chodí, jací jsou trenéři. David je sice v jiném týmu, ale myslím, že to bude podobné," vysvětlil teprve osmnáctiletý talentovaný fotbalista, který se prakticky okamžitě musí začít učit italsky. „Myslím si, že je to povinnost každého hráče, který odchází do ciziny. Spoluhráči i celé okolí ho pak lépe přijmou, takže to mám určitě v plánu.“

Samek se dlouho připravoval s Mladou Boleslaví...

A jak bude na Slavii Samek, který v klubu nováčka Serie A podepsal pětiletou smlouvu vzpomínat? „Celému klubu budu držet palce a podporovat ho po celou sezonu. Doufám, že se nejen tento, ale i další ročníky Slavii vydaří a povedou se na maximum," sdělil mladý záložník klubu a podotkl, že doufá, že si ještě v sešívaném dresu někdy zahraje. „Asi si ještě úplně neuvědomuji, že tu stojím na delší dobu naposledy. Doufám, že se sem ještě vrátím," vzkázal fanouškům fotbalista, kterého se dlouho snažila klovnout Mladá Boleslav.

Zdroj: slavia.cz

5 důvodů, proč Lipsko porazí Bayern Mnichov v německém Superpoháru