Priske před zápasem s Libercem: Musíme využít zkušenosti z Vikingu. Liberec možná bude hrát podobně

Priske před zápasem s Libercem: Musíme využít zkušenosti z Vikingu. Liberec možná bude hrát podobně

Kouč pražské Sparty Brian Priske se po fiasku s norským Vikingem vyjádřil pro klubový web Sparty, jaký bude první zápas s Libercem a co od něj očekává. Vrátil se samozřejmě i k ostudnému vyřazení s norským provinčním celkem.

„Samozřejmě je to pro nás těžká porážka. Je to velké zklamání. Všichni jsme cítili, že jsme v obou utkáních proti Vikingu dominovali. Naneštěstí jsme ale nedali branky, které jsme potřebovali. Měli jsme hodně šancí, abychom vyhráli domácí zápas. To samé platilo v odvetě na hřišti Vikingu. To je ale těžká část fotbalu. Když nevyužijete šance a nedáte góly a naopak dostanete branky, které byste rozhodně dostat neměli, tak to může skončit tím, že z evropských pohárů vypadnete. Samozřejmě je to velké zklamání pro každého v týmu, v klubu a také pro naše fanoušky. My se můžeme jen omluvit a udělat všechno, abychom byli připraveni na nedělní ligový zápas,“ věří nový kouč Sparty, že fanoušci snad odpustí.

A jaký podle Priskeho bude zápas s Libercem? „Velmi důležitý. Je to první ligové kolo a zápas, který nás čeká po velkém zklamání s Vikingem. Rádi bychom získali první vítězství v sezóně a také v české lize. Takže je to určitě důležitý zápas. Na nás je, abychom se nesoustředili na to, jak důležitý zápas to je, ale na náš výkon. Jak k zápasu přistoupíme, jak budeme hrát. To je to nejdůležitější,“ má jasno dánský kouč. Ten si je vědom i toho, že by se jeho mužstvo mělo výrazně zlepšit v ofenzivě.

„Myslím, že je to zjevné. Zakončení, zachování klidu před brankou a rozhodovat se v šancích správně. Zároveň také kontrolovat zápas devadesát minut. Když nám to soupeř ztíží, tak být připravený celou dobu, neztrácet koncentraci ani trpělivost. Myslím, že Liberec nám to určitě udělá složité. Musíme být kompaktní v organizaci hry. Takže to možná bude stejný obrázek hry, jako jsme viděli v posledních zápasech. Doufejme, že využijeme zkušenosti, které jsme nabrali v těch zápasech proti Vikingu. A výsledek bude úplně jiný,“ přeje si v posledních dnech v médiích velmi často probíraný trenér.

Ten očekává, že Liberec možná trochu zopakuje účinnou hru norského Stavangeru… „Je to dobrý tým, který patří v české lize k těm lepším. Mají několik kvalitních hráčů. Jsou dobře organizovaní. Mají také tým s řadou nových hráčů, kteří přišli v této sezóně. Jasně, vy znáte českou ligu dlouho, tak víte, že v Liberci nastaly nějaké hráčské změny. Ale dobré. Myslím, že mají vepředu několik dobrých útočníků. Liberec má také dobrou obranu. Takže znovu, všechno je to na nás. Musíme v zápase dominovat a musíme proměnit šance, které si doufám dokážeme vytvořit.“

Zdroj: sparta.cz

Mukiele potvrdil, že se mu krátce před podpisem s PSG ozvala Chelsea. Bylo to pozdě, už jsem byl dohodnutý, vysvětlil