Kliment po ztrátě s Teplicemi: Šanci otočit to jsme měli. Škoda, že nám to tam nepadlo vícekrát

Kliment po ztrátě s Teplicemi: Šanci otočit to jsme měli. Škoda, že nám to tam nepadlo vícekrát

Ideální vstup do nové ligové sezóny si aktuální český mistr představoval asi jinak. Viktoriáni v prvním kole v bláznivém zápase remizovali na půdě Teplic 2:2. Po dvou brankách Urbance musela Plzeň dohánět dvoubrankové manko, navíc v závěru přežila penaltu domácích.

Po závěrečném hvizdu byl šťastnějším týmem ten domácí, neboť na úvod se remíza s mistrem počítá. Mezi střelce hostů se zapsal i Jan Kliment, který v létě přišel jako vytoužený střelec z polské Wisly Krakov.

„Jsme smutní hlavně kvůli první půli a začátku druhé, kdy nám to nevyšlo. Potom jsme se hodně zlepšili a měli jsme šanci to otočit,“ mrzelo Klimenta, že jeho tým nedokázal v úvodu získat plný počet bodů. Byl to právě on, který vstřelil kontaktní branku po rohovém kopu. „Viděl jsem, že to tam nějak propadává a tyčka byla daleko, nebál jsem se do toho jít,“ okomentoval svou trefu.

Bod je pro Plzeň málo, ale počet šancí je příslibem do dalších zápasů. „Gól nám pomohl, na ten kontaktní jsme čekali a nakopl nás. Od té doby jsme byli pořád na balonu a vytvářeli jsme si šanci za šancí, měli jsme tam i nějaké stoprocentní a škoda, že nám to tam nepadlo víckrát,“ dodal Kliment.

Zdroj: fcviktoria.cz