Horejš: Nová sezóna, první zápas, ale přeci nehraju fotbal pod strachem. Na některých hráčích to bylo ale vidět

Horejš: Nová sezóna, první zápas, ale přeci nehraju fotbal pod strachem. Na některých hráčích to bylo ale vidět

Jablonec v minulém ročníku FORTUNA:LIGY bojoval do samotného konce soutěže o udržení v české nejvyšší soutěži. Příchod nového trenéra Davida Horejše měl zvrátit to, co se sypalo pod jeho předchůdcem Petrem Radou. Jak se ale zdá, když se loď potápí, jen těžko se vylívá voda přes palubu. V úvodním kole přišla po chybách ztráta s Bohemians a nový lodivod Jablonce jen stěží hledal slova.

Stál u postranní čáry jako opařený a při své soutěžní premiéře na lavičce Jablonce zažíval těžké chvíle. Tři branky od Klokanů byla hořká pilulka, kterou musel polknout celou. „Je to pro nás obrovské zklamání. Konečný výsledek asi koresponduje i s naší hrou. Jsem hlavně zklamaný, jak nervózně jsme do zápasu vstoupili. Snažil jsem se kluky od té nervozity ochránit, ale na některých hráčích to bylo strašně vidět. Nová sezona, první zápas, ale přeci nehraju fotbal pod strachem. Byly tam i věci, které by na ligové úrovni neměly být vidět,“ poukazoval na chyby svých svěřenců.

Jablonec měl větší držení míče i více střel, ale branku se mu vstřelit nepodařilo. Stejná písnička, která zněla kabinou i v minulé sezóně. „Když už jsme se dostali do finální fáze, byli jsme tam strašně nervózní. Bohemce strašně pomohl ten vedoucí gól. Druhý poločas jsme se zvedli a hráli dobře. Jenže přišel druhý gól a fatální chyba, tam se ten zápas asi zlomil. Chyba byla vyhodnocená špatně od obou hráčů, Hanuše i Považance. Dva góly jsme si dali polovlastní a jeden po takové chybě. Proto nemůžeme myslet na lepší výsledek. Ty chyby se nám opakují a mužstvo pak sráží. Dokud se ty chyby budou opakovat, těžko budeme bodovat. Jsem zklamaný i ze standardek, dva dny jsme se tomu věnovali a pak to kopeme takhle,“ pokračoval kouč Jablonce.

 „Všichni jsme si přáli do nové sezony vstoupit jinak. Musíme se odrazit od nějakých věcí. Nemůžeme každý zápas dostávat takovéhle branky. Poslední tři zápasy jsme vždy inkasovali po třech gólech. Vyhodnotíme si to a budeme na to reagovat,“ dodal Horejš.

Zdroj: fkjablonec.cz