Sørensen po debutu v české lize: Byla to pro mě velmi hezká zkušenost a jsem opravdu šťastný, že mohu být v Praze

Sørensen po debutu v české lize: Byla to pro mě velmi hezká zkušenost a jsem opravdu šťastný, že mohu být v Praze

Vytáhlý dánský zadák Asger Sørensen si odbyl premiéru v české nejvyšší soutěži, která mu však zhořkla, neboť Sparta před domácím publikem překvapivě nestačila na Slovan Liberec.

"Jsme samozřejmě všichni zklamaní. Myslím si, že v prvním poločase jsme nebyli dost dobří. Dali dva jednoduché góly ze standardních situací. To se nám nemůže stávat. Na tom musíme rozhodně zapracovat. Ve druhé půli jsme si vytvořili dost šancí. Nemyslím si, že by měli v druhé půli nějakou šanci. My musíme hrát tak, jak jsme hráli ke konci zápasu a udržet hlavy nahoře," nabádala letenskou kabinu nedávná posila z Norimberku, která dorazila do české metropole po operaci Ondřeje Čelůstky.

S jakými změnami šel dvanáctinásobný mistr Česka do druhého dějství? "Chtěli jsme trochu změnit naši hru. Ve středu pole jsme hráli v diamantu. Krajní obránci hráli trochu výš. Potom jsme díky tomu měli hodně centrů. Myslím, že to fungovalo docela dobře. Měli jsme pak dost šancí a prostě je jenom musíme proměňovat," krčil rameny krajan hlavního trenéra Briana Priskeho, jehož mužstvo doplatilo na brzké branky.

Co říkal atmosféře v Generali Česká pojišťovna aréně? "Atmosféra byla dobrá, obzvlášť ve druhém poločase, když jsme je dostali pod tlak. Pak to bylo úžasné. Byla to pro mě velmi hezká zkušenost a jsem opravdu šťastný, že mohu být v Praze," ubezpečil příznivce rudých barev šestadvacetiletý rodák ze Silkeborgu, jenž svého času reprezentoval Dánsko na mládežnické úrovni a to až do jednadvacítky.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.