Trpišovský: Kdo chce hrát ve Slavii, musí unést i tlak po porážce či nezdaru. Je tu dost hráčů, kteří by je nahradili

Trpišovský: Kdo chce hrát ve Slavii, musí unést i tlak po porážce či nezdaru. Je tu dost hráčů, kteří by je nahradili
OBSAHUJE VIDEO

Sešívané "S" zvítězilo z posledních šesti ligových duelů jen jednou, což by mohlo být pro úřadujícího vicemistra, který o víkendu nestačil na Koubkův Hradec Králové, varování. Nebude třeba pracovat s hráči i po psychické stránce?

"Máme jiný tým, jiné hráče. Opakujícím se problémem jsou však góly z laciných situací, do kterých nesmíme soupeře pustit. Potřebujeme se tlačit do ofenzivy a v takový moment musíme počítat i s protiútoky. Je však nepřijatelné, aby soupeř udeřil do zformované obrany. Obecně nám chybí čisté konto a finální přihrávka, která by vyústila ve vyloženou šanci," přiznal po nečekané ztrátě Jindřich Trpišovský.

Nemohl by výsledek s votroky zamávat se sebevědomím mužstva? "To uvidíme ve čtvrtek a v dalších zápasech. Hráči musí být odolní, dostali se sem, protože mají nějakou kvalitu. Kdo chce hrát ve Slavii musí unést například i nějaký tlak po porážce nebo nezdaru. Je tady dost hráčů, kteří by je případně nahradili. Někdo s tím má větší zkušenost, někdo menší, hráčů je tady ale dost a musí hrát ti, kteří to zvládnou," pokračoval šestačtyřicetiletý expert z Edenu.

Mohla mít na vliv prvního ligového kola vyhlídka blížícího se střetu s Panathinaikosem Atény? "Určitě ne. Zápasu s Hradcem jsme přikládali velikou váhu, i proto někteří hráči nenastoupili v odvetě proti St Joseph’s. Připravovali jsme se na maximum, dobře jsme věděli, jak těžké utkání to s Hradcem bude. Na čtvrtek jsme vůbec nemysleli," ubezpečil slávistickou obec bývalý vůdce Žižkova i Liberce.

Nebude mít ohledně sestavy na úvodní utkání třetího předkola EKL zamotanou hlavu? "Spíš směrem k dalším zápasům v lize. Ve čtvrtek to bude jiné utkání, s jinou typologií a průběhem. Pravděpodobně i s jiným rozestavením soupeře. Spíše jde o to, že Panathinaikos nás potrestá ještě spíše, má daleko větší kvalitu v ofenzivě. Potřebujeme si udržet trpělivost toho, abychom hráli ofenzivně, a prioritou bude nedostat gól. Hraje se úplně jiný zápas s jinými nároky, určitě tam nebude tolik soubojů a situací ve vápně, čekám ale mnohem více běžeckých situací a situací jeden na jednoho, jak v defenzivě, tak v ofenzivě. Samozřejmě si utkání s Hradcem vyhodnotíme, čtvrteční duel ale určitě bude mít jiný průběh," zakončil na webu slavia.cz nadřízený Lingra, Provoda, Oscara a spol.

Holeš: Nezbývá než se z toho oklepat. Teď musíme přepnout, protože chceme hrát na podzim v Evropě

Zdroj: slavia.cz