V mých očích je pro Spartu ideálním sportovním ředitelem Sivok, tvrdí Řepka. Jeho spojení s "Rosou" mu zavání bizárem

V mých očích je pro Spartu ideálním sportovním ředitelem Sivok, tvrdí Řepka. Jeho spojení s "Rosou" mu zavání bizárem

Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický byl v poslední době kritizován nejednou, nicméně protože Daniel Křetínský jeho údajnou rezignaci po nezvládnutém finále domácího poháru nepřijal, v Generali Česká pojišťovna aréně pokračuje dál. K velkým fanouškům jeho funkcionářské kariéry rozhodně nepatří ani o sedm let starší Tomáš Řepka.

"Nabízí se otázka, jestli to Rosický opravdu myslel vážně a sám zvedl ruku, že chce odejít, nebo to byla jenom taková hra pro novináře, pro lidi a pro fanoušky Sparty. Já se spíš přikláním k druhé variantě, že od Tomáše žádný vážně zamýšlený impuls nepřišel. Každopádně tím, že zůstal, dalo vedení sparťanské veřejnosti najevo, že je možné v klubu setrvat i po tak neúspěšném období. Pro mě je to velký vykřičník," neskrýval na portálu aktualne.cz bývalý stoper West Hamu United i Fiorentiny.

Jak bude podle jeho názoru fungovat Rosického spolupráce s Tomášem Sivokem, jenž posílil letenský management letos v létě? "To, že má jít Sivy do Sparty, jsem věděl už nějakou dobu před tím, než byla domluva oficiálně venku. Původně jsem ale počítal s tím, že přichází právě jako náhrada za Rosického. Jenže pak vyšlo najevo, že bude jeho pravou rukou, sportovním manažerem, že se bude zpovídat všem a za všechno. Potom jsem s ním četl rozhovor, ve kterém tvrdil, že má svůj vlastní názor a že spolu všechny věci diskutují, než se někde názorově potkají. Tomu já nevěřím," přidal na aktualne.cz známý internacionál a hned přidal i zdůvodnění...

"Znám Sivokův pohled na fotbal a za tu dobu, co je ve Spartě, jsem se už do určité míry seznámil i s pohledem Tomáše Rosického. Takové spojení mi lehce zavání bizárem. Třeba se ale už brzy dočkáme toho, že Rosický na sebe tu odpovědnost skutečně vezme a Sivok ho vystřídá - v mých očích je pro Spartu ideálním sportovním ředitelem. Fotbalu rozumí, dává do něj maximum a klub by před veřejností prezentoval mnohem otevřeněji, vstřícněji," přidal na aktualne.cz majitel trenérské B-licence, který už si zkusil koučování v Červených Janovicích a mezitím obdržel i tři nebo čtyři nabídky, jež ovšem s díky odmítl.

Šéf Sparty z devadesátek Mach: Je potřeba vytlačit odtamtud tu skleněnou plastiku. Rosický předvedl vrchol amaterismu

Zdroj: aktualne.cz