Návrat ztraceného syna do rodné vlasti? Oscar se vrací do Brazílie

Návrat ztraceného syna do rodné vlasti? Oscar se vrací do Brazílie

Občas je touha po návratu domů silnější než cokoli jiného. Brazilec Oscar, kterého si můžeme pamatovat z působení v Chelsea s Petrem Čechem se vrací domů do Brazílie. Jeho novým zaměstnavatelem bude Flamengo.

Návrat ztraceného syna. Jinak se fotbalová kariéra Oscara ani popsat nedá. Po dlouhých 5 letech strávených v Čině nadešel čas k tomu, se vrátit domů, do rodné Brazílie. Sice pozdě, ale přece.

Když Oscar v roce 2012 přicházel do Chelsea, vědělo se, že přišel neskutečný talent, který může časem všem vytřít zrak. To se postupem času i naplnilo, když pomohl vyhrát dvakrát Premier League nebo Evropskou Ligu.

Po pěti letech v Chelsea se rozhodl, že zajistí rodinu do konce života a odešel hrát do Číny, kde stal jedním z nejvýdělečnějších fotbalistů světa. Mnozí mu tento krok zazlívali, on ho vždy bránil právě vysvětlením, že to všechno dělá pro svou rodinu.

Za pět let v Číně se zde stal hvězdou, kvůli které chodili fanoušci na stadiony. Jeho talent byl neskutečný a kdyby neodešel v tak mladém věku, myslím, že by s Chelsea vyhrál i Champions League a další poháry.

Jeho novou výzvou bude Flamengo, takže jde o takový návrat domů. V minulosti hrál za Sao Paulo a Internacional, ale i přesto je stále pro rodinu blíže, než Čína nebo Evropa. Pokud mu to půjde dobře, mohl by se vrátit i do reprezentace, kde hrál naposledy v roce 2015.

zdroj: Fabrizio Romano