Jak blízko (či daleko) byl teplický Mareček letos v létě návratu do struktur Zbrojovky?

Jak blízko (či daleko) byl teplický Mareček letos v létě návratu do struktur Zbrojovky?

Středopolař Lukáš Mareček byl v letním přestupovém okně spojován s návratem do Zbrojovky, v níž fotbalově vyrůstal a kterou opustil v roce 2010 kvůli vábení z Anderlechtu Brusel.

Exsparťan, který prošel také Heerenveenem či Lokerenem, se však nakonec rozhodl pro setrvání na severočeských Stínadlech, kam dorazil již v roce 2020.

"V Teplicích mi končila smlouva, tak jsem trochu čekal, jakými kroky se moje kariéra bude ubírat dál. Nakonec jsem dostal nabídku od Teplic, abych v klubu dál pokračoval. Mám zde nyní dvouletý kontrakt. Mezi potencionálními uchazeči, o kterých mi manažer říkal, padalo i Brno, ale že by se to nějak intenzivně řešilo, to ne, byla to spíš taková oťukávaná. S Kubou Řezníčkem jsem na tohle téma mluvil, taky se mě ptal, jestli bych se nechtěl vrátit do Brna, ale nebylo to aktuálně ve hře," prozradil v rozhovoru pro web gol.cz svěřenec Jiřího Jarošíka.

Žlutomodří zahájili nový ligový ročník domácí remízou s mistrovskou Plzní, což by je mohlo do dalších kol nakopnout. "Věřím, že jsme se na ligu nachystali dobře, což potvrdilo také první kolo s Plzní, kdy nás všichni dopředu odepisovali, že dostaneme nálož nebo dokonce bůra, že prostě s ní propadneme. V příštích kolech máme docela přijatelný los. Nyní jedeme do Liberce, který v neděli porazil na Letné Spartu, což je další zajímavý výsledek prvního kola. Jeho hráči budou tím pádem také v dobrém rozpoložení, nebude to nic lehkého. Ale když zapracujeme na některých detailech a zopakujeme výkon proti Plzni, tak věřím, že nám to přinese kýžený úspěch. Potom hrajeme na Stínadlech s Bohemkou, jedeme do Ostravy a máme doma Zlín. Věřím, že v nich nějaké body uděláme, ale musíme k těmto utkáním přistoupit jako proti Plzni," upozornil na portálu gol.cz mistr české nejvyšší soutěže z roku 2014.

Horejše mám rád, fandím mu, ale v situaci, kdy mu odešli klíčoví hráči, to bude mít těžké, věští Švancara

Zdroj: gol.cz