Od Coufala až po Schicka aneb TOP 5 nejhodnotnějších hráčů české současnosti

Od Coufala až po Schicka aneb TOP 5 nejhodnotnějších hráčů české současnosti

Věděli jste, že mezi jedenáct aktuálně nejcennějších českých fotbalistů patří také Tomáš Holeš, Alex Král, David Zima, Pavel Kadeřábek, Ladislav Krejčí mladší a Jan Kuchta?

Všichni zmínění se podle posledních údajů specializovaného serveru transfermarkt.com pohybují mezi sedmi až pěti miliony eur, což znamená, že by se při případné změně dresu přesunovali jinam za více než 100 milionů korun.

Nejhodnotnější pětice krajánků, jež působí na anglické, německé a italské půdě je však pořád dost odskočená. Například pátý Vladimír Coufal si udržuje cenu 12 milionů eur i pár dní před oslavou třicátých narozenin.

O třetí pozici se dělí sedmadvacetiletý špílmachr Hellasu Verona Antonín Barák s o sedm let mladším univerzálem Bayeru Leverkusen Adamem Hložkem. U obou českých reprezentantů momentálně svítí suma 20 milionů eur.

Samotná špička je pak zase úplně jinde - zatímco sedmadvacetiletý defenzivní štít Tomáš Souček by případného nového chlebodárce mohl vyjít na 45 milionů eur, o rok mladší forvard Patrik Schick by byl ještě o pět milionů eur dražší.

Mezi středními útočníky dokonce celosvětově patří mezi nejlepší desítku, když se dělí o devátou příčku společně s Gabrielem Jesusem z Arsenalu, Arnautem Danjumou z Villarrealu a Tammy Abrahamem z AS Řím a za sebou má velká jména jako Richarlison, Robert Lewandowski, André Silva, Memphis Depay nebo Timo Werner.

Nejhodnotnější Češi v srpnu 2022:

(v milionech eur)

1. Patrik Schick (26 let, Bayer Leverkusen) - 50
2. Tomáš Souček (27 let, West Ham United) - 45
3. Antonín Barák (27 let, Hellas Verona) - 20
4. Adam Hložek (20 let, Bayer Leverkusen) - 20
5. Vladimír Coufal (29 let, West Ham United) - 12

Král: V Schalke začíná nová éra. Řekl bych, že máme všechny potřebné podmínky k tomu, abychom byli úspěšní

Zdroj: Transfermarkt.com