Absolutorium si zaslouží jen Zelený, tvrdí Straka a vyhlíží návrat dravce Krejčího. Co nepochopil v souvislosti s Nitou?

Absolutorium si zaslouží jen Zelený, tvrdí Straka a vyhlíží návrat dravce Krejčího. Co nepochopil v souvislosti s Nitou?

Čtyřiašedesátiletý trenérský odborník František Straka patří k celé řadě expertů, které sparťanský vstup do nového soutěžního ročníku 2022/2023 jednoznačně zklamal.

Jestli však letenské "S" neporazí ve dvou zápasech Viking Stavanger, v Evropě nemá co dělat. "To by se rozhodně nemělo stát. Sparta by navíc měla hrát Evropskou ligu nebo Ligu mistrů, jak jsme to znali za nás," kroutil hlavou "Franz", jehož slova nabídl portál tn.nova.cz.

Předsezonní vyjádření se zatím minula účinkem a on sám bude rád, až se do Priskeho sestavy opět vrátí se zraněním laborující LK37. "Když jsem slyšel rozhovory hráčů před sezonou, všichni slibovali jednu věc – že budou hrát celoplošně v tempu za použití pressingu a repressingu, ale to je strašně málo vidět. To mě dost zaráží. Co vám to je platné proti týmům, které jsou zalezlé. A když na to nemáte prostory. Musí přijít nějaký plán B. Sparta má tlak, ale že by se dostávala do nějakých tutovek, to ne. Byly tam závary, to je sice hezké, ale tutovky nejsou. Nechci říct, že to je deka, protože je to začátek sezony, ale tyhle tři zápasy jednoznačně ukázaly, které problémy Sparta má. Spartě chybí vůdce. Chybí jí hráči, kteří komunikují na hřišti, mají srdce a chtějí se bít. Na hřišti musí být někdo, kdo do toho bouchne. Musí přijít impuls, který by nastartoval všechno kolem sebe. Moc doufám v to, že se to změní s návratem Krejčího. On je dravec, jenž ten impuls může Spartě dát. Momentálně nevidím ve středu zálohy žádného hráče, který by to měl táhnout," přidal na tn.nova.cz bývalý kouč Sparty i Slavie.

Dvanáctinásobného mistra země trápí i slabší forma křídelníků jako Pešek či Haraslín. Z letních posil ho dosud uspokojil pouze Jaroslav Zelený, který se vrátil do metropole z Jablonce. "Když nemáte křídelní hráče, tak je tam Honza Kuchta úplně k ničemu. Druhá otázka je, proč nehraje Tomáš Čvančara a nezkusí se diamant v rozestavení 4–4–2. Zápasy s Vikingem ukázaly, že když soupeř proti Spartě postaví autobus, zaleze k šestnáctce a bude čekat na chyby, tak to bude takhle dopadat. Připadá mi, že trenér ještě pořád hledá optimální složení mančaftu, první jedenáctku. On sám si to představoval asi úplně jinak, ale hráči, kteří by měli být oporami, nejsou. Absolutorium si zaslouží asi jen Jarda Zelený, který splňuje očekávání, s nimiž ho Sparta kupovala," chválil zkušeného reprezentanta portálem tn.nova.cz citovaný čtyřnásobný mistr Československa z let 1984, 1985, 1987 a 1988.

Bronzový tým uplynulé sezony navíc podle jeho slov trápí i brankářská otázka. "Nepochopil jsem jednu věc. Proč se Sparta tak náhle zbavila Nity. Ze všech brankářů byl absolutně nejlepší. Netvrdím, že jsou to špatní gólmani, ale brankář by vždycky základní stavební kámen Sparty společně se stopery, středním záložníkem a útočníkem. To byla osa, na které se stavělo. Gólmani dávají jistotu i dopředu, protože když máte v bráně borce, který je suverénní je si jistý, tak i vám se dobře hraje. Tohle momentálně ve Spartě nemají. Proto se ptám, co se s Nitou stalo," uzavřel na tn.nova.cz trenér, jenž už pracoval i v německém rakouském řeckém, slovenském australském, polském, slovenském i egyptském prostředí.

Ščasný: Spartě chybí někdo jako Dočkal, navíc tenhle styl jí příliš nesedí. Zkrat Kuchty? To se nedá omluvit!

Zdroj: tn.nova.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.