Mané: Už v Salcburku mi byl Bayern blízký. Vzpomínám, jak jsem tam byl jako divák na Lize mistrů

Mané: Už v Salcburku mi byl Bayern blízký. Vzpomínám, jak jsem tam byl jako divák na Lize mistrů

Ve svých třiceti letech je Sadio Mané vnímán jako jeden z nejlepších útočníků současnosti. Po šesti letech opustil vyhřáté zázemí na Anfield Road, aby zkusil novou výzvu v Bayernu Mnichov. Liverpool je již minulosti a nyní zkusí v Bavorsku svými góly nahradit Roberta Lewandowského. Očekávání jsou velká, ale senegalský internacionál se snaží stát nohami pevně na zemi. Ten závan „hvězdné atrakce“ se snaží držet od těla a již v pátek proti Eintrachtu Frankfurt by rád dokázal, že má týmového ducha.

Africký hráč roku se v rozhovoru pro bundesliga.com obsáhle rozpovídal o nové výzvě a všeho, co se děje poslední týdny kolem jeho osoby. Nepochybuje o tom, že většina jeho krajanů v Senegalu bude nyní fandit Bayernu a přát mu dobrý vstup do nové sezóny.

„Lidé mě často vnímají jako hvězdu, ale já sám sebe takhle vůbec nevnímám. Záleží mi primárně na tom, abych byl součástí týmu, a dělám všechno pro to, abych se svými spoluhráči slavil úspěch. Je mi jedno, jestli týmu pomohu gólem, asistencí nebo pouze vyvíjením tlaku na defenzivu soupeře. Do Bayernu jsem přišel se stejnou vizí a chci pro něj odvádět maximum,“ nechal se slyšet třicetiletý útočník.

Své plány přetavil v činy již v soutěžním debutu v rámci Superpoháru. Bayern porazil Lipsko vysoko 5:3 a Mané si připsal jednu trefu. S bavorským obrem se domluvil na tříleté spolupráci a obě strany věří, že to bude velmi plodné období. Již během jeho anabáze v Salcburku si klub z Allianz Arény zamiloval, proto při rozhodování dlouho neváhal.

„Když jsem hrával za Salcburk, hodně jsem sledoval zápasy Bayernu. Neomrzelo mě to ani po ochodu do Anglie. Bundesliga se mi vždy líbila a jsem rád, že tu mohu být. Vlastně jsem i několikrát s přáteli zavítal na výlet do Mnichova a jednou jsme byli i v Allianz Aréně na zápase Ligy mistrů proti Arsenalu. V té době jsem si ani nedokázal představit, že bych tu jednou hrál sám,“ pokračoval africký legionář.

Znám je nejen pro své kvality na hřišti, ale i svou angažovanost v charitě. Ve své rodné vesnici se zasloužil o výstavbu nové školy, v Senegalu se rozhodl postavit i nemocnici. Odůvodňuje to sslovy, že nechci, aby děti zažili podobné chvíle jako on. V sedmi letech byl svědkem smrti otce, jeho sestra se narodila doma, protože v okolí nebyla žádná nemocnice.

„Pamatuju si na dětství, které nebylo snadné. Pro mnoho lidí to tu bylo těžké. Proto jsem chtěl postavit v Senegalu nemocnici, aby se tu měli lidé lépe a dal jsem jim naději. Věřím, že další generace už budou vyrůstat v lepším prostředí. Vzpomínám, jak jsem jako dítě obdivoval některé slavné hráče, a chtěl jsem být jako oni. Třeba budou pro některé inspirací i já a pomohu jim v cestě za svým snem,“ dodal Mané.

Zdroj: bundesliga.com