Roční opavská snaha konečně vyšla, z Jablonce dorazil do Slezska tento poctivý a rychlostně vybavený hráč...

Roční opavská snaha konečně vyšla, z Jablonce dorazil do Slezska tento poctivý a rychlostně vybavený hráč...

Druholigový celek FC Slezský Opava se tento týden posílil o čtyřiadvacetiletého zadáka Patrika Haitla, jenž dosud patřil Jablonci.

Odchovanec severočeské značky ze Střelnice, jenž nasbíral za áčko ve Fortuna:lize k tomuto datu 1ě startů, v minulosti prošel také třetiligovým Benešovem a na nové adrese se upsal až do konce kalendářního roku 2024, čili na dvě a půl sezony.

V Opavě šli po svém cíli dlouhodobě. "O Patrika jsme měli zájem již před rokem, ale Jablonec si jej chtěl nechat. Do přípravy jsem měl o něj zájem znovu, ale do Jablonce přišel nový trenér, který mu chtěl dát šanci zabojovat o místo v kádru. Patrik tak s A-týmem Jablonce strávil téměř celou přípravu. Kádr se však pro ligu uzavřel a Patrik by nedostával tolik prostoru. Proto jsem se rozhodli do jednání znovu vstoupit. Jsem velice rád že je tady. Je to poctivý, rychlostně vybavený hráč. Věřím, že prokáže kvalitu a bude pro nás platným hráčem," okomentoval čerstvou akvizici SFC sportovní manažer Jaroslav Kolínek.

Spokojen je i sám obránce prahnoucí po větší porci důležitosti. "Jsem šťastný, že to konečně vyšlo. Nebylo to vůbec jednoduché, přestože s panem Kolínkem jsme byli v kontaktu delší dobu. Již loni jsme měli můj přesun do Opavy naplánovaný, ale nakonec to bohužel nedopadlo. Nyní mám tak o to větší radost,” zářil na webu sfc.cz Haitl.

U prohry ve Varndorfu ještě Haaitl nebyl, ale v pátek už by v domácím utkání proti Radově Dukle hrát mohl.

Kvintet faktorů, které rozhodly o hrůzostrašném vstupu Sparty do nové sezóny

Zdroj: sfc.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.