Věřím, že budu Zbrojovce co nejvíce platný, hlásí Souček. Může brněnskému týmu podle Dostála pomoci okamžitě?

Věřím, že budu Zbrojovce co nejvíce platný, hlásí Souček. Může brněnskému týmu podle Dostála pomoci okamžitě?

Když přichází do klubu nová tvář, obvykle se při pózování s novým dresem usmívá. Filip Souček tak však v rámci svého přesunu do Brna neučinil a budeme doufat, že to bylo pouze kvůli slunci v očích.

Brno získalo jednadvacetiletého mládežnického reprezentanta podle očekávání na roční hostování bez opce a mladík bude ve druhém největším městě Česka nosit číslo 27.

"Domluva byla docela rychlá, řešilo se to od minulého týdne a definitivně jasno bylo v pondělí večer. Těším se a věřím, že budu Zbrojovce co nejvíce platný," uvedl bývalý záložník Opavy, jehož první dojmy přinesl web fczbrno.cz.

Už první den na brněnské půdě potkal kmenový fotbalista Sparty několik známých. "Nejdu do neznámého prostředí, z reprezentace znám Ondru Pachlopníka a Michala Ševčíka, v Opavě jsem pak hrával s Matějem Hrabinou a Jirkou Texlem," ozřejmil kudrnatý středopolař z Letné.

Richardu Dostálkovi se hlásil již v úterý a protože už byla jeho půjčka dotažena, za svůj nový tým bude moci nastoupit ve druhém kole Fortuna:ligy.

"Filip nám pomůže vyztužit střed pole směrem do defenzivy, je to hráč s dobrou postavou a návyky, který nám dokáže okamžitě pomoci. Jsme rádi, že se to povedlo realizovat," mnul si ruce Richard Dostálek.

Dosud nasbíral Souček v první lize 60 utkání, v rámci nichž dvakrát skóroval a třikrát asistoval. Jak si asi vylepší svá osobní čísla v barvách Zbrojovky?

Roční opavská snaha konečně vyšla, z Jablonce dorazil do Slezska tento poctivý a rychlostně vybavený hráč...

Zdroj: fczbrno.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.