Problém před začátkem La Ligy? Barcelona nemůže zaregistrovat ani jednu posilu

Problém před začátkem La Ligy? Barcelona nemůže zaregistrovat ani jednu posilu

Všeho moc škodí. Přesně toto pořekadlo se hodí na nynější situaci v Barceloně, kde si po neuvěřitelném přestupovém období trochu trhají vlasy z hlavy. Vedení La Ligy totiž zamítnulo žádost klubu o registraci hráčů.

Na první pohled se to zdálo všechno moc krásné. Letošní letní přestupové období v podobě Barcelony vypadalo jako výprodej toho nejlepšího, co se v tuto chvíli dá sehnat k tomu, aby mohl Xavi znovu postavit vítězný tým. 

Jen jména posil jako Lewandowski, Koundé, Raphinha, Christensen nebo Kessie jsou známkou toho, že se Mateu Alemany vyznamenal. Nic však není tak růžové, jak se zdá a před startem ligy přišel doopravdy enormní problém.

Katalánský celek totiž přivedl pět nových posil a s dalšími dvěma prodloužil smlouvu. To by nebylo nic neobvyklého, ale požadavky La Ligy, kdy platy klubu nesmí přesahovat 70 procent celkových výdělků, nesplňuje. 

„Pokud budeme muset provést další finanční operace, abychom nové posily registrovali, tak to uděláme. Rozhodnutí je na vedení La Ligy," uvedl Laporta. Zdá se tedy, že se tento problém bude dát vyřešit, avšak před startem ligy jde o zcela zbytečný podnět k nervozitě. 

Kromě toho, že Barcelona utrácela, prodala i nepotřebné hráče jako Philippe Coutinho, který zamířil do Aston Villy nebo hostování Francisca Trincaa ve Sportingu Lisabon. Odchody mladíků Riquiho Puiga a Óscara Minguezy vynesly do kasy "jen" peníze z platů.

Zvládne Barcelona zaregistrovat všechny nové posily a ovládne letošní ročník La Ligy?

zdroj: Gerard Moreno