Ve Slavii bych tolik prostoru nedostal, takže jsem zvolil správně, culil se Van Buren po hattricku do sítě Teplic

Ve Slavii bych tolik prostoru nedostal, takže jsem zvolil správně, culil se Van Buren po hattricku do sítě Teplic

Devětadvacetiletý nizozemský útočník Mick van Buren zná české fotbalové prostředí již velmi dobře, neboť zde působí již od roku 2016. Kmenový hráč pražské Slavie však na úkor velké konkurence v Edenu letos absolvuje další hostování, tentokrát v Liberci. A během své domácí premiéry v barvách Slovanu si zapsal hattrick do sítě Teplic.

Poprvé nastoupil v základní sestavě na stadionu U Nisy a fanoušky si rozhodně naklonil na svou stranu. Poprvé v české lize se mu podařilo vstřelit hattrick. „Po zápase máme týmovou večeři, na které si možná dám nějaké pivo. Naštěstí zítra máme volno. Řekl bych, že to bude taková klasická česká oslava,“ usmíval se v rozhovoru pro klubové stránky Liberce.

Slovan dokázal v úvodním kole porazit venku Spartu, nyní doma Teplice. Za první dva soutěžní zápasy má na svém kontě sedm vstřelených branek. „Jak jsem říkal, máme hodně kreativních hráčů, kteří dokážou připravit šance a jsou nebezpeční při zahrávání standardních situací, což je pro nás strašně důležité. Na trénincích pracujeme hodně na rozehrávání standardních situací. Máme díky tomu více cest, jak docílit branky, což jsme předvedli v prvních dvou utkáních,“ pokračoval nizozemský legionář.

V minulé sezóně hostoval v Budějovicích, nyní se kmenový hráč Slavie vydal na sever Čech, což rozhodně nebylo špatným krokem. „Ve hře bylo i setrvání ve Slavii, ale kdybych zůstal, nepředpokládal jsem výraznější prostor na hřišti a dostatečnou minutáž. Proto si myslím, že má volba jít do Liberce byla správná. Jsem velice rád, že zde mohu být,“ okomentoval své rozhodnutí nosit modrý dres.

Slovan zažívá skvělý vstup do sezóny, což by mohlo vyústit v ambice hrát i o vrchní patra v tabulce. „Máme v týmu mnoho dobrých hráčů. Mladých a motivovaných. Viděl jsem to hned během prvních dnů na soustředění v Rakousku. Celkově všichni v týmu mají velkou motivaci. Vědí, že pokud se ukáží v dobrém světle v Liberci, mohou je čekat dobré kariéry. Ale po dvou zápasech je příliš brzy na mluvení o ambicích,“ uzavřel Van Buren.

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.