Byl to pro mě opravdu těžký rok, ale teď je čas na změnu, abych se probudil, hlásí Højer a chce sbírat čísla

Byl to pro mě opravdu těžký rok, ale teď je čas na změnu, abych se probudil, hlásí Højer a chce sbírat čísla
OBSAHUJE OHLASY

Dánský bek Casper Højer si na jihočeském Střeleckém ostrově připsal svou premiérovou trefu ve sparťanském dresu a jeho letenskému chlebodárci to pomohlo k vyloupení Českých Budějovic (2:0).

Vítězství už rudí potřebovali jako sůl. "Jsem nadšený, opravdu šťastný. Cítím se tak, jako celý tým. Pro tým je to opravdu důležité vítězství. Vždycky je nejtěžší dosáhnout právě té první výhry. My jsme se s tím prvních pár zápasů potýkali. Bylo to opravdu podstatné. Doufám, že každý viděl emoce celého týmu, protože to pro nás bylo opravdu velmi důležité vítězství," vyprávěl po závěrečném hvizdu krajan Briana Priskeho.

Oproti předchozím neúspěšným duelům se Sparta dostala do rychlého vedení, což ji uklidnilo. "Cítím se asi podobně jako Liberec u nás v minulém zápase, kdy se také dostali brzy do vedení. Pak je to vždycky těžké. Soupeř se může stáhnout a hrát s deseti hráči před balonem. Takže ano, tentokrát jsme to měli jednodušší my, když jsme šli do vedení. Stejně se ale musíme ještě hodně zlepšit. V neděli je ale nejdůležitější zisk tří bodů," usmíval se sedmadvacetiletý rodák z Kodaně, jehož ohlasy nabídly stránky sparta.cz.

A jak důležitý je pro něj první sparťanský gól? "Samozřejmě je pro mě velmi důležité dát gól. Chci dávat góly, sbírat asistence a podílet se také na ofenzivní hře týmu. Minulý rok to pro mě bylo složité, protože jsem se hned na začátku sezony zranil. Byl jsem mimo hru asi sedm měsíců. Byl to pro mě opravdu těžký rok, ale teď je čas na změnu, abych se probudil. A aby se samozřejmě probudil také tým. Máme mužstvo, které chce vyhrát titul. Je samozřejmě velmi příjemné tomu pomoci gólem. Nejdůležitější jsou ale tři body," podotkl na webu sparta.cz spoluhráč Hancka, Wiesnera, Vitíka a spol.

Proměna Sparty: Dva je víc než jeden, z Daňka roste lídr týmu. A skvělý Zelený!

Zdroj: sparta.cz