Pro sudího mám nějaké pochopení, ale jednoznačně nemám vůbec pochopení pro video rozhodčího, čertil se Trpišovský

Pro sudího mám nějaké pochopení, ale jednoznačně nemám vůbec pochopení pro video rozhodčího, čertil se Trpišovský
OBSAHUJE VIDEO

Ostré zákroky, zranění, udělené karty. I tím vším se na pozápasové tiskové konfenci se Zlínem (4:1) musel probírat hlavní trenér sešívaného "S" Jindřich Trpišovský, jenž kvůli tomu po závěrečném hvizdu komunikoval s hlavním rozhodčím Daliborem Černým.

A zdaleka nešlo jen o faul hostujícího Cedidly na brazilského středopolaře Ewertona. "Už předtím tam byl zákrok na Petra Ševčíka, který byl dohrán po odehrání balonu. Rozhodčí dobře nechá výhodu, pak se k tomu ale už nevrátí a nedá žlutou kartu. Říkal jsem čtvrtému rozhodčímu, že hráči dostali signál, že si mohou něco dovolit, a teď přijde nějaký zákrok. A on pak přišel na Ewertona. Celkově při posuzování za mě karty přicházejí pozdě. A to třeba i při zdržování gólmana, kdy ji dostane v devadesáté minutě, i když se to děje v celém zápase. To jsme si vysvětlovali, říkal jsem mu, že to je jasná červená karta. Ty zákroky jsou zbytečné, pak to dopadne tak, že máme žlutou všichni okolo, ten hráč za zákrok také, takže ten trest je stejný," kroutil hlavou webem slavia.cz citovaný šestačtyřicetiletý odborník z Edemu.

Na případné dodatečné potrestání Cedidly ale úplně názor nemá. "To úplně nevím. Ten kluk se nám pak omlouval, je to fotbal, kontaktní sport, tohle se stane. Tak to je. I rozhodčí to na hřišti mají v tu chvíli těžké. Pro mě je ale nepochopitelné, že ten člověk na videu to nevidí. Vím, jak těžké je to posuzovat ve hře někdy, tam to vidíte trochu jinak. Pokud ale máte možnost to vidět x-krát, nehrálo se čtyři minuty, může si to prohlédnout, kolikrát chce, a nevyhodnotí si to, tak to mi spíše vadí. Není to o Ewertonovi, ale o všech ofenzivních hráčích. Kolikrát pískáme zákroky rameno na rameno, když hráč upadne, to jsou fauly. A pak přijde tohle. Za mě to musí zmizet, je jedno, jestli je to hráč Slavie, Sparty, Plzně, Zlína nebo kohokoli. Rok a čtvrt poslouchám, že se to vymýtí a nevím, proč je to pořád dokola. Mrzí mě to, ze zápasu máme tři hráče zraněné. Nevyčítám to vůbec soupeři, vždy je to o tom, kam vás zápas pustí. Ewerton vypadá hodně špatně, Petr Ševčík také musel po tomhle zákroku, který není vůbec potrestaný a nikdo ho neřeší, střídat. U Mosese to bylo nešťastné, to byl normální bodyček tělo na tělo, dostal to do blbého místa. Také to nebylo odpískané jako faul, ale někdy to z toho vyplyne. Pro fotbal celkově, když jde hráč na zem a ve skluzu někoho trefí, tak musíme technické hráče ochránit, aby se nebáli hrát fotbal. Takový zákrok se vždycky stane ve všech ligách, má ale být potrestaný. Pro rozhodčího mám nějaké pochopení, ale jednoznačně nemám vůbec pochopení pro rozhodčího, který byl na videu," čertil se webem slavia.cz citovaný exšéf Žižkova či Liberce.

Zdroj: slavia.cz