Poslední tanec? Vácha už má jiné priority a s Rosickým se domluvil na tom, že má před sebou finální druholigové měsíce

Poslední tanec? Vácha už má jiné priority a s Rosickým se domluvil na tom, že má před sebou finální druholigové měsíce

Když třiatřicetiletý štítový záložník Lukáš Vácha přiložil k fotografii ve sparťanském trikotu před novým druholigovým ročníkem komentář "The Last Dance", bystřejší pochopili...

Název známého Netflux dokumentu mapující éru Michaela Jordana a vůbec Chicaga Bulls si vypůjčil k tomu, aby nepřímo naznačil blížící se konec hráčské kariéry, který už má svůj termín.

Ročník 2022/2023 tak bude jeho vůbec posledním v hráčské roli. "Domluvil jsem se s Tomášem Rosickým, že to asi bude moje poslední hráčská sezona," informoval v podcastu "Přes příkop" exreprezentant.

"Budu mít přesah, nějakým způsobem krok už chci krok po kroku přejít na tu druhou stranu, chci se podívat na trenérskou řeholi, jak trenéři fungují, chci se učit, chci se školit," doplnil v onom interview odchovanec Slavie, který v minulosti prošel také Baníkem Ostrava a Slovanem Liberec.

V minulém ročníku odehrál ve FNL jen 318 minut čistého času a v nedávno započatém soutěžním období by tak jeho vytížení mohlo být ještě menší a kdo ví, zda se mu vůbec podaří zopakovat alespoň metu deseti startů. Jeho priority už jsou totiž jinde...

"Moc jsem toho neodehrál už ani minulou sezonu. Moje priorita už není hrát. Moje priorita je být klukům nablízku, když trenér bude potřebovat, jsem připravený, už ale chci ten přesah a to je to, oč tu běží," nastínil své nejbližší kroky majitel dvou českých titulů z let 2012 a 2014, který už je nyní pojítkem mezi Michalem Horňákem a kabinou rezervy. 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Lukáš Vácha (@6nosav)

Zdroj: Podcast Přes příkop

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.