Icha je hráč, jehož bychom si měli pamatovat a který bude pro Slavii v dalších měsících a letech generátor výkonů

Icha je hráč, jehož bychom si měli pamatovat a který bude pro Slavii v dalších měsících a letech generátor výkonů

Dvacetiletý záložník Marek Icha nastoupil poprvé v životě v nejvyšší soutěži a za Slavii odehrál proti Zlínu (4:1) kompletních devadesát minut, s tím, že si připsal jednu branku a jednu gólovou asistenci.

Pro bývalého hráče Táborska i Vlašimi se tak jednalo o debut snů. Co rozhodlo o tom, že vůbec nastoupil v sešívaném základu a jak se jeho výkon líbil Jindřichu Trpišovskému?

"Je to hráč, který nás v letní přípravě hodně zaujal. Je to jeden z hráčů, který je schopný rychle odstraňovat nedostatky nebo nedokonalosti. U technických věcí to jde těžko, ale například při prvním společném rozhovoru jsme mu říkali, že musí zlepšit hlavu a hrát lépe hlavou, aby se na to ve Vlašimi zaměřil. Druhá věc byla, že musí dávat góly. Pokud se nepletu, tak teď proti Zlínu to byl jeho historicky první soutěžní gól. Jsem rád, když takového kluka vidím po šesti měsících, ať už po působení ve Vlašimi, nebo po letní přípravě, že ze standardky dokáže být nebezpečný. Celkově za mě velmi dobrý výkon, měl 1+1, naznačil věci, ve kterých je hodně silný. Pro mě překvapivě měl krátkou pasáž, kde měl hodně zkažených míčů. V tom je hodně silný a nedělá to. Paradoxně měl navíc dobrý vstup do zápasu, takže mě překvapilo, že to na něj tak dolehlo, i když začal dobře," citoval web slavia.cz slova hlavního trenéra vršovického "S".

Podle něj by mohl v budoucnosti táhnout první tým. "Je to hráč, kterého bychom si měli pamatovat a který pro Slavii bude v dalších měsících a letech generátor výkonů. Neříkám, že to bude hned teď, v dohledné době, ale myslím si, že to je hráč, který, když bude zdravý, tak má našlápnuto být generátor zálohy, pracuje na velkém prostoru. Za mě spokojenost, vyhráli jsme. Když hráč debutuje, za mě je vždy důležité, aby byl úspěšný, aby se s tím svezl, proti Zlínu k tomu přispěl. Chyby bude dělat, to je jasné, je to jeho první ligový start. Rozhodlo pro něj to, jak během letní přípravy fungoval. Odjel s námi už na první kemp, přežil ho tak, že se dostal do druhého. Měl takovou výkonnost, která byla lepší než u některých hráčů v tu dobu. Vypadal dobře na tréninku, možná by hrál už i dříve, čekali jsme ale na správný moment, kdy by se mohl do týmu zapojit. Věřili jsme, že Petr Ševčík s Kubou Hromadou mu hodně pomůžou, typologicky se to hodilo. I proto jsme se rozhodli ho nasadit," vysvětlil svůj krok na slavia.cz šéf Provoda, Lingra, Schranze a spol.

Myslíte, že až pojede celek z Fortuna arény za necelý týden na jabloneckou Střelnici, že Icha dostane příležitost č. 2?

Pro sudího mám nějaké pochopení, ale jednoznačně nemám vůbec pochopení pro video rozhodčího, čertil se Trpišovský

Zdroj: slavia.cz