Šéf Slavie by byl strašně šťastný, kdyby všichni hráči, kterým se úplně nedaří nebo trochu poleví, zareagovali jako Jurásek

Šéf Slavie by byl strašně šťastný, kdyby všichni hráči, kterým se úplně nedaří nebo trochu poleví, zareagovali jako Jurásek

Ne každému účastníkovi první ligy se podaří oslavit narozeniny dvěma přesnými zásahy. Čerstvě dvaadvacetiletému slávistovi Davidu Juráskovi se to ovšem proti Zlínu povedlo.

Konkurence na jeho postu přitom není zrovna malá a jak říká i sám bývalý hráč Zbrojovky, Prostějova a Mladé Boleslavi, dostat se do základu je obtížné a je pro něj odměnou za celotýdenní práci.

Kupříkladu na pohárovou soupisku pro dvojzápas s Panathinaikosem se nevešel. "Pro mě je to motivace veliká. S trenérem jsme o tom mluvili, sdělil mi své důvody. Vím, na čem musím zapracovat," citoval web slavia.cz slova zapáleného mladíka z Edenu.

Podle Jindřicha Trpišovského hrál skvěle. "Ne jenom kvůli těm dvěma gólům, celkově byl ale takový, jak končil loňskou sezonu. Měl nebezpečné centry, skvělou podporu ofenzivy, přidal i dobrou defenzivu. Zlín měl na křídle nebezpečného Dramého, kterého jsme si pouštěli před zápasem na videu. Trochu jsme si říkali, že to bude souboj kdo s koho, kdo tomu druhému zatopí a bude mít problémy v defenzivě. David ale bránil skvěle, vybojoval spoustu míčů, zavíral zadní tyč. To je přesně ta věc, která nám chyběla v Hradci. Šel důrazně do soubojů, narozeniny oslavil nejlépe, jak mohl," mnul si ruce šestačtyřicetiletý šéf sešívané lavičky, jenž s Juráskem pracuje od letošního února.

Za jeho ligové probuzení je jednoznačně rád. Vždyť už má za sebou i start za rezervu ve druhé lize. "V poslední době nebyl moc v pohodě, ani v přípravných zápasech. Tím, že jsme na soupisku za každou cenu chtěli dostat Ivana Schranze, tak to padlo na něj, protože soupeř měl na jeho straně Palaciose, a vyhodnotili jsme si to tak, že nějakého hráče musíme obětovat. Jsem rád, že nám Jury takhle pomáhá v lize, ví, že to bylo jen teď na dvojzápas s Panathinaikosem, kvůli způsobu hry soupeře a tomu, že na pravé straně mají rozdílového hráče. Jsem strašně rád, jak zareagoval. Byl bych strašně šťastný, kdyby všichni hráči, kterým se úplně nedaří nebo trochu poleví, zareagovali jako David proti Zlínu," přidal na webu slavia.cz Trpišovský.

Výjezd do Atén ho tak mine, nicméně vJablonci už může být opět důležitou postavou nyní šestého celku prvoligové tabulky.

Zdroj: slavia.cz