Limberský o hráčích současné Viktorie: Jako osobnosti rostou, v Horváthovi, Bakošovi a Kozáčikovi mají mentory

Limberský o hráčích současné Viktorie: Jako osobnosti rostou, v Horváthovi, Bakošovi a Kozáčikovi mají mentory

David Limberský toho s Viktorií zažil v posledních deseti letech mnohé, už více než rok je ovšem pouhým divákem, protože na hřišti se pere za třetiligovou Jiskru Domažlice.

Svůj srdeční klub ze Štruncových sadů však neustále sleduje a ohledně podzimní základní skupiny Ligy mistrů se snaží být optimistou...

"Pasivita není dobrý recept na postup," uvedl Deníkem Sport citovaný "Limba" před domácí odvetou se Šeriffem Tiraspol.

Současné plzeňské generace pomáhají kromě Michala Bílka udávat směr i Matúš Kozáčik, Marek Bakoš a Pavel Horváth, čili současní trenéři, kteří v Doosan aréně ve své době zažili nejeden úspěch.

"Kluci vědí, že se to několikrát podařilo, nejde o mission impossible. Mají v nich mentory, kteří jim ukážou cestu, poradí a před zápasem je také uklidní," doplnil na iSport.cz osmatřicetiletý exereprezentant Česka.

Pakliže úřadující český mistr dotáhne svou dobře rozehranou partii s Tiraspolem, v play-off o LM narazí na lepšího z dvojice Karabach - Ferencváros (první zápas 1:1) a i v tomto případě to vypadá hratelně...

"Mají to dobře rozehrané, procenta jsou na jejich straně. Takové zápasy jsou o tíze okamžiku. Ale kluci už jsou zkušení. Ve chvíli, kdy na jaře bojovali o titul, na ně byl velikánský tlak a zvládli to, teď na to navazují. Jako osobnosti rostou," ocenil soudobý červenomodrý kádr Limberský.

Zdroj: isport.blesk.cz