Rosický o Janktovi: Je ve velmi dobrém fotbalovém věku, trenér s ním může počítat na všechny pozice v ofenzivě

Rosický o Janktovi: Je ve velmi dobrém fotbalovém věku, trenér s ním může počítat na všechny pozice v ofenzivě

Tak přeci jen se spekulace potvrdily a největší přestupová bombička letošního léta byla odpálena. Sparta se druhou srpnovou středu pochlubila čerstvou posilou ofenzivních řad, kterou se stal šestadvacetiletý reprezentant Česka Jakub Jankto.

Bývalý hráč Ascoli, Udinese i Sampdorie Janov přichází na roční hostování s opcí z Getafe, ve kterém tak vydržel pouhý rok, během nějž přetavil 15 startů v LaLize ve dvě gólové asistence.

"Přivádíme hráče se zkušenostmi z těžkých zápasů, které odehrál jak v reprezentaci, tak i v zahraničních soutěžích. Je ve velmi dobrém fotbalovém věku, trenér s ním může počítat na všechny pozice v ofenzivě," vyčíslil stránkami sparta.cz citovaný funkcionář Tomáš Rosický.

"Jakub přichází proto, abychom ještě zkvalitnili kádr a umožnili trenérovi větší variabilitu při skládání sestavy," doplnil těsně po podpisovém aktu sportovní ředitel jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

Jankto, jehož současná tržní cena se pohybuje okolo 100 milionů korun, ale čtyři roky zpět to bylo ještě skoro čtyřikrát víc, je sice odchovancem Slavie, nicméně za sešívané áčko nikdy nenastoupil a do zahraničí se odebral již v létě 2014.

Debut ve Fortuna:lize v barvách dvanáctinásobného šampiona Česka může zažít již 14. srpna v domácím klání proti Sigmě Olomouc. Záležet bude zejména na pohledu Briana Priskeho.

Nita děkuje fanouškům Sparty za neustálou podporu a říká: Ještě nenadešel čas na návrat do Rumunska

Zdroj: sparta.cz