Hráči jsou charakterově v pořádku a kabina je zdravá, mne si ruce ředitel Karviné. Jasným cílem je postup

Hráči jsou charakterově v pořádku a kabina je zdravá, mne si ruce ředitel Karviné. Jasným cílem je postup

Druhá nejvyšší soutěž má za sebou úvodní dvě kola, po nichž se vyhřívají na čele už jen dva stoprocentní týmy, a sice SK Líšeň 2019 a MFK Karviná. U odpadlíka z Fortuna:ligy se to tak nějak čekalo. Skládat tým pro druhou ligu však nebylo v žádném případě snadné...

"Bylo to jednoznačně nejtěžší období, od mého nástupu do funkce. Je to ale logické, odešlo hodně hráčů. Spoustě hráčů končily smlouvy, někteří měli kontrakt výhradně na nejvyšší soutěž a někteří hráči nechtěli v našem dresu hrát druhou ligu. Mužstvo jsme budovali za pochodu. Na druhou stranu je někdy dobré začít budovat od základu společně s novým realizačním týmem," uvedl v interview pro mfkkarvina.cz sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Nejdůležitější bylo sehnat trenéra a realizační tým. Pak už začal budovat mužstvo tak, aby bylo konkurenceschopné. "Atmosféra je velice pozitivní mezi realizačním týmem i v kabině. Hráči jsou charakterově v pořádku a kabina je zdravá. Všechno se ale ukáže až v sezóně," podotkl funkcionář MFK.

Protože je přestupové okno otevřeno až do září, pohyb směrem ven i dovnitř ještě vyloučit nejde. "Máme kvalitní a široký kádr. Navíc příprava byla jedna z nejtvrdších – kondiční trenér Juraj Kubišta dával hráčům zabrat. Ale pokud se naskytne možnost získat kvalitního hráče, tak se tomu nebudeme bránit. I teď aktuálně máme v hledáčku nějaké hráče," přiznal Vlk, podle nějž zůstává i přes hrozný start favoritem na postup výše Dukla a počítá i s tím, že nebezpečný bude také FC Slezský Opava.

Po opětovném rande s elitou ovšem touží i v Karviné. "Chceme se samozřejmě vrátit do nejvyšší soutěže – postup je jasný cíl. S tím úzce souvisí začít konečně vyhrávat na domácím stadionu před vlastními fanoušky. Když budeme vyhrávat, lidé se budou na stadion rádi vracet. My jejich podporu vážně potřebujeme a přejeme si, abychom zase měli z fotbalu společnou radost jako třeba před šesti lety v postupové sezóně. To byla fantazie," připomněl někdejší jízdu představitel Karviné, jež má před sebou výjezd do Příbrami.

Přijde druholigový Vyškov o kanonýra? Gólový expres z Burundi zaujal také ostravského Vrbu...

Zdroj: mfkkarvina.cz