Takové zázemí jsem neměl ani v Itálii a ve Španělsku, hned jsem věděl, že Sparta je ten správný klub, rozplývá se Jankto

Takové zázemí jsem neměl ani v Itálii a ve Španělsku, hned jsem věděl, že Sparta je ten správný klub, rozplývá se Jankto

V záložní řadě operující Jakub Jankto (26) v premiérovém interview pro Sparta TV prozradil, že z Madridu do Prahy cestoval autem a dle jeho slov to byla náročná, leč šťastná cesta. Jednání dle jeho slov nebyla úplně krátká, ale je rád, že už je konečně na rudé straně metropole, s tím, že bude záležet jen na něm, aby podával ty nejlepší výkony. A čem všem rozmlouval pro kanál svého nového chlebodárce dále?

O tom, jak se za osm let v zahraničí změnil po lidské stránce...

"Osm let je opravdu dlouhá doba. Když jsem v 18 letech odcházel do Udine, takovou kariéru jsem si ani nepředstavoval. Určitě to není žádné zabrzdění. Variant bylo opravu víc. Já už jsem ale cítil, že se potřebuju vrátit domů. Opravdu není lehké být takhle dlouho v zahraničí. Kdyby mi někdo řekl, že budu osm let v zahraničí, z toho sedm let v Itálii a rok ve Španělsku. Teď už jsem cítil, že se potřebuju vrátit sem. Myslím si, že Sparta je pro mě ideální klub. Doufám, že to nebude jenom na rok a že mě potom třeba Sparta koupí, budoucnost bude daleko zářivější a já tu budu moci strávit třeba několik šťastných let. Je to jen na mně, jaké výkony budu podávat na hřišti."

O tom, proč se rozhodl právě pro působení na Letné...

"Pro Spartu jsem se rozhodl proto, že se mi ten klub poslední dobou strašně líbí. Spartu sleduju už poslední dva roky. Nejen její zápasy, ale jak se klub chová navenek a kteří lidé ve Spartě figurují. Tomáš Rosický i Brian Priske na mě udělali skvělý dojem. Stejně tak Honza Mejdr, Ondra Čelůstka, David Pavelka a můžu pokračovat. Hned jsem věděl, že Sparta je ten správný klub a že budeme moci dát lidem to, co tady nebylo poslední roky. To znamená radost ze hry a hlavně body. Jsem tady kvůli vítězství."

O tom, že přestup konzultoval s Mejdem či Čelůstkou...

"Mluvil jsem s Honzou Mejdrem nebo Ondrou Čelůstkou. Všichni mi říkali, že je to tady perfektní. Teď už to jen potřebujeme přetavit ve výsledky. Nemáme se na co vymlouvat. Máme tady špičkové zázemí. Takové zázemí jsem neměl v Itálii ani ve Španělsku. Opravdu už to bude jenom na nás, na celé Spartě, abychom podávali týmové výkony. Myslím si, že tím si získáme fanoušky, kteří jsou fantastičtí. Viděl jsem zápas proti Vikingu i kolik fanoušků jelo do Budějovic. Musíme si fanoušky získat na naši stranu. Když spolu potáhneme za jeden provaz, tak určitě budou i skvělé výsledky."

Rosický o Janktovi: Je ve velmi dobrém fotbalovém věku, trenér s ním může počítat na všechny pozice v ofenzivě

Zdroj: sparta.cz