Jemelkova motivace k přestupu do Plzně? Vidina Ligy mistrů, boje o nejvyšší příčky a skvělí plzeňští fanoušci

Jemelkova motivace k přestupu do Plzně? Vidina Ligy mistrů, boje o nejvyšší příčky a skvělí plzeňští fanoušci

Dlouho očekávaná posila plzeňské Viktorie Václav Jemelka konečně dorazil do Štruncových sadů a druhý srpnový čtvrtek se stal definitivně hráčem „Viktorky“. A po podpisu smlouvy se netajil v rozhovoru pro klubový web radostí.

„Dojmy jsou fantastické! Tenhle stadion mám rád, vždycky se mi tady hrálo dobře i se Sigmou a už se těším, až tu vyběhnu jako hráč Viktorie,“ netajil se radostí z přestupu bývalý zadák Sigmy Olomouc. Tomu se po dlouhých jednáních a spekulacích o přesunu na západ Čech konečně ulevilo. „Jsem strašně rád, že se to dotáhlo do úspěšného konce a můžu tady být. Už se těším, až si s kluky zatrénuju a spadne ze mě taková ta nejistota, protože jsem do poslední chvíli nevěděl, jestli tady budu,“ přiznal.

Do Plzně se přitom sedmadvacetiletý zadák těší i na staré dobré známé tváře. „I tohle byl dobrý důvod vybrat si Viktorii, znám tu spoustu kluků. S Kalvim jsme chodili do třídy, s Chorasem a s Pilkou jsme spolu hráli, s dalšími jsme se potkali v reprezentaci… Těším se na ně a doufám, že to bude v pohodě.“

Vzhledem k vleklým jednáním o přestupu Jemelka odehrál první dvě kola nového ročníku Fortuna ligy za Olomouc. Je proto rozehraný a nebál by se hned o víkendu nastoupit proti Brnu (rozhovor se uskutečnil ještě před oznámením odložení duelu s brněnskou Zbrojovkou kvůli účasti Plzně v play off o Ligu mistrů, pozn. red.). „Jojo. První dvě kola jsem odehrál normálně, v přípravě sice tolik ne, ale myslím si, že v nějaké zápasové kondici jsem. Trénoval jsem bez omezení, takže si myslím, že jsem připraven.“

Právě možná účast v Lize mistrů byla pro Jemelku asi největší motivací pro přesun do Plzně, nikoliv však jediná. „Samozřejmě Liga mistrů je obrovská motivace, ale také to hrát o přední příčky a o titul. Jsem rád, že o to můžu zabojovat a mám možnost hrát o ty nejvyšší mety.“ A těší se i na fanoušky.

„Sice se mi tady hrálo dobře, ale většinou jsme odtud se Sigmou neodvezli žádné body. Fanouškům bych chtěl vzkázat, aby chodili v co největším počtu, což tady chodí a fandili tak, jak fandí, protože jsou skvělí. Těším se, až to zažiju na vlastní kůži jako hráč Viktorky,“ uvedla čerstvá posila úřadujícího šampióna české ligy pro klubový web.

Zdroj: fcviktoria.cz

 V Plzni se rozšířila slovenská enkláva. Ze Španělska přichází Jirka