Kluci z Plzně hrají o svou nesmrtelnost. Kéž by se vrátil Beauguel, Chorý ho plně nenahradí, tvrdí Vízek

Kluci z Plzně hrají o svou nesmrtelnost. Kéž by se vrátil Beauguel, Chorý ho plně nenahradí, tvrdí Vízek
ROZHOVOR

Nejdřív srazili houževnaté Finy, pak i hladové vlčáky z moldavského Tiraspolu. Teď už na fotbalisty Plzně čeká další tučné sousto, a to nevyzpytatelný ázerbajdžánský Karabach. Jak vidí šance na postup uznávaný expert Ladislav Vízek a co říká na příchod Václava Jemelky? Nejen o tom promluvila legenda Dukly v rozhovoru pro eFotbal. 

Co říkáte na to, že to ani příliš nebolelo a Plzeň už je v play-off Ligy mistrů?
Musím říct, že mně se cesta Plzně hrozně líbí. Viktorka má fotbalovou tvář, do týmu přivádí opravdové fotbalisty, viz. třeba Honza Sýkora. Jenom velká škoda, že v létě odešel Jean-David Beauguel. S ním by mužstvo bylo ještě mnohem silnější.

Helsinky s Tiraspolem ale zvládla Plzeň vyřadit i bez něj…
To je pravda. I když třeba ve Finsku byli domácí lepší, měli více šancí než Plzeň. Odveta už ale byla zcela v režii Viktorie. Ta zvládla i dvojzápas s Tiraspolem, byť pravdou je, že Šeriff se teprve sehrával. Když z kádru zmizí nějakých dvanáct lidí, tak je to prostě znát. Fotbaloví ti Moldavané moc nebyli, to Plzeň ano. To se mi na ní líbí ze všeho nejvíc. Snaží se hrát, ne to jenom ubojovat. Naprosto zaslouženě se tak dostala až do play-off.

V úvodu druhé půle se však ocitla pod silným tlakem. Šlo o varování v pravý čas?
Přesně tak, Plzeň zkrátka musí hrát vždy na sto procent. Míša Bílek ale jasně ukazuje, že je prostě velký trenér. Sestavil si mančaft podle svého a já z něj cítím velkou vnitřní sílu. Spoustu zápasů sice vyhrávají pouze o gól, to však vůbec nevadí. I to je svým způsobem kumšt. Vybroušený diamant to sice ještě není, ale jdou správnou cestou. Nic jiného jim vlastně ani nezbývá. Ti kluci kopou i za Šádka, dobře vědí, že je třeba doplnit pokladnu. Z jejich projevu je jasně vidět, že si tohle všichni uvědomují a že hrají i za svého šéfa. Navíc Áda jim něco z toho nasype zas zpátky, o tom vůbec nepochybuji. Je zřejmé, že se teď jemu i celému klubu bude mnohem lépe dýchat. A upřímně, já mu to moc přeji.

K vytoužené Champions League ale jeden krůček stále schází. Dokáže Plzeň složit na lopatky i nevyzpytatelný Karabach?
Nepřekonatelná porážka to určitě není. Když se jim to podaří, tak je čeká přímo pohádkový rok, což oni všichni dobře vědí. Karabach však může být hodně nepříjemný soupeř, zvlášť když dokázal svalit silný Ferencváros. Osobně jsem čekal, že dál půjdou spíš Maďaři. Vyšlo to Karabachu, pořád je to ale mužstvo z Ázerbajdžánu. Fakt nevím, co od něj očekávat. V tuhle chvíli to vidím 50 na 50. Pokud se však Plzni podaří projít až do základní skupiny, bude to naprostá bomba. Ti kluci hrají o svou nesmrtelnost.

Už také dorazila čerstvá krev v podobě stopera Sigmy Václava Jemelky. Je to správná posila?
Podle mě no. Usilovali o něj delší čas, podle mě to bude hodně slušná posila. Další zkvalitnění defenzivy. Ještě bych se nebál přivést šikulu do útoku, jenže kde ho sehnat. Žádného drahého hráče si Plzeň dovolit pořád nemůže. Chorý není vůbec špatný, druhý Beauguel to však není. Kéž by se tenhle Francouz vrátil a podepsal novou smlouvu. To by bylo posílení jako hrom!

Feyenoord je neodbytný, za Hancka nabízí Spartě milióny eur