Bassey neváhal vyměnit Budapešť za Plzeň a je zpět v české lize. Jaké kvality v něm vidí Bílek?

Bassey neváhal vyměnit Budapešť za Plzeň a je zpět v české lize. Jaké kvality v něm vidí Bílek?

Plzeň se v posledních dnech pochlubila několika novými tvářemi, s tím, že tou vůbec nejčerstvější je bývalý forvard Dynama České Budějovice Fortune Bassey.

Ten dorazil do Doosan arény na roční hostování s následnou opcí z maďarského celku Ferencváros Budapešť, se kterým v minulém ročníku oslavil mistrovský titul.

"Naším cílem bylo rozšířit náš kádr a posílit ve všech řadách před velmi náročným podzimem na domácí i evropské scéně. Jsem rád, že se podařilo dokončit příchod takto kvalitního hráče do ofenzivy," pochvaloval si na klubovém webu generální ředitel Adolf Šádek.

Protože se třiadvacetiletý nigerijský rychlík s historií v Ústí nad Labem i Vlašimi ihned zapojil do tréninku Michala Bílka, k dispozici už by mohl být hned na sobotní klání proti Hradci Králové. "Fortune v Budějovicích ukázal, že jde o výborného útočníka. Má potřebnou rychlost, dynamiku a dobré zakončení," chválil nováčka šéf západočeské lavičky.

A co první dojmy útočníka, který ovšem nebude moci nastoupit proti Karabachu? "Viktorii velmi dobře znám, je to velký klub s velkými ambicemi. Když se tato možnost naskytla, neváhal jsem. Je to pro mě obrovská výzva, čekají nás velké zápasy v Evropě i v lize a já udělám všechno pro to, abych byl pro tým přínosem," uzavřel na stránkách fcviktoria.cz Bassey, jenž vstřelil v tomto ročníku evropských pohárů během 67 poskytnutých minut dvě branky.

JEMELKOVA MOTIVACE K PŘESTUPU DO PLZNĚ? VIDINA LIGY MISTRŮ, BOJE O NEJVYŠŠÍ PŘÍČKY A SKVĚLÍ PLZEŇŠTÍ FANOUŠCI

Zdroj: fcviktoria.cz