Bayern a Dortmund zůstávají i nadále stoprocentní, Hložkův debut v základu úspěch nepřinesl

Fotbalisté Borussie Dortmund jsou i nadále stoprocentní.  Vestfálský celek si z Bádenska odváží všechny body po více než třech letech. Leverkusenu se zatím příliš nedaří, na své konto si připsali další porážku, kterou nedokázal odvrátit ani Adam Hložek. Lipsko se na své domácí půdě těšilo z návratu střelce Wernera, avšak ani jeho branka k vítězství nestačila.

Freiburg do klání s Dortmundem vstupoval rovněž se stoprocentní bilancí. V prvním kole deklasoval Augsburg na jeho hřišti, a dobře zahájil také duel s Borussií. Ve 35. minutě poslal hosty do vedení Michael Gregoritsch, jenž dobře usměrnil svou hlavičku. Na nastalou situaci však umně zareagoval trenér hostí Edin Terzič jemuž vyšlo po přestávce střídání a díky novým hráčům se v závěru Borussii podařil obrat.

V 77. minutě srovnal skóre osmnáctiletý Jamie Bynoe-Gittens nepříliš nebezpečnou střelou z dálky, kterou nepochopitelně domácí gólman Mark Flekken neudržel v rukavicích. V 84. minutě poslal hosty do vedení ještě o rok mladší Youssoufa Moukoko a čtyři minuty nato stanovil konečné skóre další střídající hráč Marius Wolf.

Brémy nedokázaly  zvítězit ani napodruhé, když se Stuttgartem pouze remizovaly 2:2. Domácí měli skvělý vstup do zápasu, když již po čtyřech minutách vedli. Hosté dokázali i zásluhou dvou asistencí Saši Kalajdžiče vývoj duelu otočit ve svůj prospěch, nakonec však v poslední minutě nastavení neuhlídali Olivera Burkeho, který srovnal. Jiří Pavlenka v domácím dresu odchytal celé utkání.

Fotbalisté Frankfurtu se nedokázali oklepat ze dvou proher s evropskými giganty a ze druhého kola Bundesligy si odvezli pouze bod po remíze 1:1 s Herthou. Domácím se mimořádně povedl vstup do utkání, když už ve třetí minutě vedli zásluhou Suata Serdara. Hosté naopak překvapili hned po změně stran, kdy dokázal po dvou minutách vyrovnat Daiči Kamada. Český záložník Václav Darida sledoval střetnutí pouze z lavičky.

Fotbalisté Hoffenheimu zvítězili  na domácím stadionu nad Bochumí 3:2, a spravili si tak chuť po úvodní porážce v Mönchengladbachu. Hostující tým zaskočil favorita v úvodu zápasu dvěma rychlými góly. Hoffenheim se však z nepovedeného začátku oklepal a i díky premiérové brance Ozana Kabaka v modrém dresu stihl do poločasu vyrovnat. O zisku tří bodů pro domácí tým rozhodl v 88. minutě střídající Munas Dabbur.

Hložkův debut v zájladu úspěch nepřinesl. Domácí prohrávali už po čtvrthodině hry, avšak zásluhou Charlese Aránguize dokázali srovnat. Chilský reprezentant se prosadil po sražené střele Adama Hložka, jenž předvedl při premiéře v základní sestavě Bayeru další slušný výkon. To se ale nedalo říct o celém týmu, jehož zmar potvrdil pár minut před koncem druhou brankou Bavorů André Hahn.

Lipsko na domácím hřišti remizovalo 2:2 s Kolínem nad Rýnem, a ani ve druhém kole Bundesligy se tak výhry nedočkalo. Obnovenou premiéru v býčím dresu oslavil Timo Werner gólově, když ve 36. minutě vsítil úvodní branku utkání. Duel výrazně ovlivnil na konci první půle Dominik Szoboszlai, jenž frustrovaně trefil soupeře loktem do obličeje a obdržel červenou kartu.

Schalke remizovalo na domácím trávníku s Borussií Mönchengladbach 2:2. Skóre otevřel v prvním poločase umístěnou střelou Rodrigo Zalazar. Borussia ale po změně stran dokázala vývoj utkání otočit, přičemž na brance Marcuse Thurama měl nechtěný podíl i Alex Král, jenž špatnou komunikací s vlastním gólmanem hostujícímu střelci situaci velmi ulehčil. V samém závěru však Schalke díky přiznané penaltě vybojovalo bod.

Bavorský gigant uspěl také ve druhém kole Bundesligy, když v neděli v podvečer získal před domácím publikem skalp Wolfsburgu. Rozhodla první půle, ve které se střelecky prosadili Musiala a Müller.