Žlutá ponorka vplula do nového ročníku La Ligy vítězně, Barcelona si vylámala zuby na obraně Vallecana, Atlético si zastřílelo

Fotbalisté Sevilly sezonu nezahájili podle svých představ, a ze hřiště Pamplony tak odcházeli jako poražení. Celta Vigo si rozdělila body s Espanyolem a svěřenci Unaie Emeryho si profesorsky poradili s Valladolidem a body se dělily i na Spotify Camp Nou, kde utkání skončilo bez branek.

Pamplona zužitkovala úvodní tlak a v 9. minutě domácí poslal do vedení Ávila. Na jeho trefu hlavou ale dokázal vzápětí odpovědět Rafa Mir, který přesně zamířil pod břevno. Hosté poté převzali otěže zápasu, hru kontrolovali, avšak další branku přidat nedokázali.

Misky vah se tak překlenuly na stranu domácích. V 74. minutě, byla odpískaná penalta, kterou nekompromisně proměnil Aimar Oroz.
Osasuna porazila Sevillu poprvé od roku 2013.

Celta Vigo remizovala na domácí půdě s Espanyolem 2:2. Celta byla ještě v 71. minutě ve dvougólovém vedení, i na to však našel barcelonský soupeř odpověď a po zásazích Exposita a Joselua z penalty v samém závěru nastavení urval zasloužený bod. Málo platný byl fakt, že kanonýr Iago Aspas vstřelil úvodní ligovou trefu svého klubu již ve třetí sezoně v řadě.

Fotbalisté Villarrealu zvítězili na hřišti Valladolidu. Utkání hrané před skvělou kulisou nenabídlo příliš útočný fotbal. O nakonec pohodlném vítězství Žluté ponorky rozhodl svou premiérovou trefou ve španělské nejvyšší soutěži senegalský záložník Nicolas Jackson. Dvě branky proti nováčkovi soutěže zaznamenal v závěru Álex Baena, který rovněž načal své střelecké ligové konto ve žlutém dresu.

Barcelona  jen remizovala na Camp Nou s Vallecanem 0:0. Katalánci s novými hvězdami v čele s Robertem Lewandowskim ztroskotali na pevné defenzivě Raya, kterou podpořil i dobře chytající severomakedonský reprezentant Stole Dimitrievski. Barca zároveň prodloužila svou nelichotivou sérii s madridským celkem, s ním totiž nevyhrála už potřetí

V zápase Bilbaa s Mallorcou svůj debut v novém klubu zažil Ernesto Valverde. Zápas však atraktivní moc nebyl a skončil bezbrankovou remízou.

V Getafe to však bylo o něčem jiném. Přijelo Atlético a nadělovalo se. Nejlepší návrat zažil Alvaro Morata, který se prosadil hned dvakrát. V závěru doplnil kanonádu Griezmann.

Dvougolové zápasy neskončily. Betis hostil Elche a i tentokrát to skončilo 3:0. Nejdřív Donald z Elche dostal červenou kartu, což změnilo tok zápasu. Prosadili se Borja Iglesias a Juanmi, který skóroval hned dvakrát.