Naděje na obzoru? Vítězství Slavie výrazně oslabilo konkurenta v boji o evropská umístění

Naděje na obzoru? Vítězství Slavie výrazně oslabilo konkurenta v boji o evropská umístění

Naděje na obzoru? Po vydatných hodech přišel evropský půst. Do bojů o Evropu v letošní sezoně nastoupila pouze čtveřice týmů. Český fotbal má nicméně naději, že bude líp.

Ze čtyř zůstaly tři, leč přesto mohou vybojovat lepší podmínky do následujících sezon. Plzeň, Slavia a Slovácko se mohou ve zbytku sezony postarat, aby tuzemské kluby získaly zpátky pět místenek při nasazování do evropských pohárových soutěží. Především postup sešívaných přes Panathinaikos byl velmi důležitý.

Slavia svým triumfem nad Panathinaikosem dokázala výrazně oslabit Řecko, díky čemuž se Česká republika přiblížila k vytoužené patnácté příčce, která jako poslední zajišťuje pět zástupců v evropských pohárech.

Aby si tuzemský fotbal udržel reálnou naději na posun na 15. místo, potřeboval by ideálně vedle Plzně mít v některé ze skupin i Slavii a Slovácko.

Z trojlístku zástupců má jistotu účasti ve skupině prozatím pouze Viktoria. Úřadujícího českého šampiona v play off Ligy mistrů čeká Karabach, v případě vyřazení by se Plzeň posunula do základní části Evropské ligy.

Slovácko a Slavia zatím jistotu skupiny nemají, budou muset ještě zvládnout 4. předkolo Konferenční ligy. Tým z Uherského Hradiště v něm narazí na AIK Stockholm, sešívaní na polskou Čenstochovou.