Oscar: Mezi soutěžemi nelze dělat rozdíly. Do každého zápasu musíme jít s vítěznou mentalitou

Oscar: Mezi soutěžemi nelze dělat rozdíly. Do každého zápasu musíme jít s vítěznou mentalitou

Další důležitý krok v cestě do skupinové fáze učinili, když dokázali vyřadit řecký Panathinaikos. Nyní ale musí sešívaní přepnout zase na ligu, neboť v neděli změří síly v rámci 3. kola FORTUNA:LIGY s Jabloncem. Severočeské prostředí je nečitelné, neboť tamní klub v zelených barvách sice často vykazuje bodovou ztrátu, ale proti papírově silnějším umí překvapit.

Tři dny po dramatickém postupu v Athénách se Slavia vrací na ligové trávníky, aby získala další důležité tři body do celkového součtu. „Viděli jsme oba jejich zápasy, v Athénách jsme na to měli prostor. Proběhlo tam hodně změn včetně realizačního týmu. S obměnou týmu máme taky zkušenost, tým se mění za pochodu a čas moc není. Může to být dobrý zápas, v Jablonci bude po dlouhé době terén, který bude vyhovovat rychlé hře,“ avizuje asistent trenéra Jaroslav Köstl.

Slavia musí rychle přepnout na domácí soutěž, ačkoliv v hlavě určitě vnímá také polský Raków, se kterým si to rozdá o postup do skupiny Konferenční ligy. „Zápas s Panathinaikosem byl jeden z nejtěžších. Atmosféra byla skvělá, od diváků šel velký tlak. Dodávali hráčům motivaci, bylo to pro nás velmi náročné. Když se podíváme na začátek sezóny, je to vždy složité. Mezi soutěžemi nelze dělat rozdíly, musíme jít do každého zápasu se stejnou mentalitou a vyhrát – to je náš cíl,“ nechal se slyšet levý obránce Oscar.

Trenérský štáb pražského klubu musí samozřejmě řešit rozložení sil, ale také i marodku. „Noví hráči jako třeba David Douděra jsou dobře fyzicky připravení, neměl by v tom být problém. Zkušenější kluci jim pomáhají na hřišti i v kabině a myslím, že si to začíná dobře sedat. Yira má bolestivý problém, je to hodně o jeho pocitech. Hraje se o dny nebo hodiny, v současné chvíli je těžké něco predikovat. Věříme, že se k nám co nejdříve připojí, protože je to atypický hráč na ligu i evropské zápasy, moc nám pomáhá. Věříme, že bude brzy k dispozici,“ uzavírá asistent trenéra.

Zdroj: slavia.cz