Bílek: Střelu na bránu musíme jednoznačně zlepšit. Kluci se snaží zakončit, ale dost toho jde mimo

Bílek: Střelu na bránu musíme jednoznačně zlepšit. Kluci se snaží zakončit, ale dost toho jde mimo

Získat tři body proti Hradci Králové není jednoduché pro nikoho, o čemž se přesvědčila již v úvodním kole Slavia a před týdnem také Slovácko. Plzeň však na venkovní půdě po trefách Chorého a Pilaře slavila výhru, což potvrdilo aktuální rozpoložení týmu, který se i díky úspěchům v předkolech Ligy mistrů veze na úspěšné vlně.

Viktoriáni mají za sebou velmi těžký zápas s Votroky, ale nakonec slaví svou první venkovní výhru v nové sezóně FORTUNA:LIGY. „Bylo to strašně těžké utkání. V první půli jsme hráli slušně, dali jsme i branku, ale trošku nás rozhodil vyrovnávající gól na sklonku poločasu. Pak jsme si dlouho nemohli vypracovat nějakou kloudnou šanci a až ke konci jsme si vytvořili soustavnější tlak a vstřelili z toho gól,“ komentoval ráz utkání kouč Michal Bílek.

Po závěrečném hvizdu měl k hráčům jedinou výtku, kterou byla spousta vyslaných střel na bránu mířících nakonec mimo tři tyče. „Upozorňoval jsem na to hráče už o pauze, protože jsme poměrně dost zakončovali, ale netrefovali jsme bránu, takže tohle musíme jednoznačně zlepšit,“ poukázal na to, na čem by rád zapracoval.

Proti Hradci Králové zvolil opět jiné rozestavení a tentokrát vsadil na formaci 3-5-2. „Věděli jsme, že Hradec má nahoře velmi pohyblivé hráče, proto jsme hráli na tři stopery. Pro kluky to nebylo jednoduché, protože spolu nikdy nehráli, ale myslím si, že to zvládli poměrně dobře,“ uzavřel Bílek.

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.