Dostálek: Kluci, kteří nedostávají příležitost, vytvářejí tlak na ostatní. Všechny v kabině to posouvá

Dostálek: Kluci, kteří nedostávají příležitost, vytvářejí tlak na ostatní. Všechny v kabině to posouvá

Pohádka ligového nováčka zatím nekončí, i když Mladá Boleslav nedala v sobotu svou kůži zadarmo. Zbrojovka rozhodla o výhře až ve snové druhé půli a díky zisku dalších tří bodů se drží ve vrchních patrech tabulky FORTUNA:LIGY. Rozhodla i taktika, kterou vymyslel za chodu kouč Richard Dostálek a Brno je tak zatím velkým překvapením nové sezóny.

Pasovali je na adepta bojů o záchranu, ale tuto teorii od úvodních kol popírají. Do konce sezóny zbývá ještě mnoho zápasů, ale Zbrojovka rozhodně nehraje v lize druhé housle. „Proti Boleslavi jsme začali celkem slušně, byli jsme dobře organizovaní, ale úplně nám nevyhovovalo tempo zápasu. Potřebovali jsme hrát spíše hurá fotbal nahoru dolů, úplně jsme se do toho nedostali a samozřejmě nás hodně ovlivnila branka po standardce. Po zbytek poločasu už jsme neplnili nastavený plán,“ komentoval kouč Brna první půli.

Po změně stran však přišel obrat, který po závěrečném hvizdu vyšel ve prospěch domácích. „Udělali jsme dvě personální změny, malinko jsme pozměnili taktiku bránění soupeřových středových hráčů. Tím pádem jsme se dostávali do zajímavých prostorů před šestnáctkou, měli jsme podstatně větší počet střel a z toho ve finále vyústily góly,“ uculoval se Dostálek.

Jeho tým disponuje několika zajímavými individualitami, ale on opět vyzdvihl práci celého mužstva. „Opakuji, že mužstvo funguje skvěle jako celek. Důležitý je týdenní tréninkový proces, i kluci, kteří nedostávají příležitost, vytvářejí na ostatní tlak a všechny to posouvá. I proto patří pochvala a poděkování opravdu všem hráčům, nejen těm jedenácti, kteří měli to štěstí a slízli na hřišti smetanu,“ dodal stratég Zbrojovky.

Zdroj: fczbrno.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.