Mám v hlavě, že bych se po vypršení smlouvy vrátil do Olomouce, hlásí dlouholetý tahoun Jagiellonie Pospíšil

Mám v hlavě, že bych se po vypršení smlouvy vrátil do Olomouce, hlásí dlouholetý tahoun Jagiellonie Pospíšil

Čerstvě jednatřicetiletý špílmachr Martin Pospíšil už zařezává v Jagiellonii Bialystok šestou sezonu v řadě a dlouhodobě je týmovou oporou, s tím, že by se na tom nemuselo nic měnit ani v nejbližší budoucnosti.

Bývalý tvořivý  hráč Třince, Plzně i Jablonce by v Polsku rád dodržel stávající kontrakt a u našich severních sousedů ještě strávil dvě sezony. Pak už ho to však táhne domů na Hanou...

"Mám ještě na dva roky smlouvu do června 2024. I když se ve fotbale moc plánovat nedá, mám v hlavě, že bych se po vypršení smlouvy vrátil domů do Olomouce. Řekl jsem to i v klubu, když mi naznačovali, že by to nemusel být můj poslední kontrakt. Jsem už takhle nastavený, abych byl ještě v dobré formě, budu mít v tu dobu třiatřicet, což není tak vysoký věk, abych si pár let ještě nezahrál českou ligu za Sigmu. Nemám už ambice cestovat po republice. Když jsem před lety z Olomouce odcházel, tak jsem sliboval, že se tam jednou určitě vrátím. Rád bych s ní udělal i nějaký pěkný fotbalový úspěch," uvedl v interview pro Gól odchovanec Sigmy.

Do Olomouce se tu a tam dostane s rodinou při reprezentačních pauzách, kdy má Bialystok tři dny volno. Jinak je to jen o zimní a letní dovolené a i to je pro vítěze domácího poháru z ročníku 2011/2012 málo.

"Těším se na trvalý návrat domů do Olomouce, cítím, že jsem dlužný rodině a kamarádům, všem důležitým lidem, kteří mě po celou kariéru podporují, a šest let mě pořádně neviděli naživo hrát, jen občas v televizi. Takhle budou na tribuně přímo na Andrově stadionu, to jedna z věcí, která mi tady chybí, i když polské stadiony jsou nádherné a atmosféra na nich neskutečná. Do Bialystoku je to od nás daleko, dorazí sem jen jednou za čas. Spíš se přijedou podívat na některá venkovní utkání poblíž hranic, ale to není úplně ono, když nejste na svém stadionu," ozřejmil na serveru gol.cz spoluhráč Tomáše Přikryla, jenž mimochodem před pár dny čelil i soupeři Slavie Rakówu.

O případném návratu do starých známých míst však nebude rozhodovat úplně sám. Své si k tomu jistě poví i hlavní trenér (je otázkou, zda u toho v té době pořád budou Václav Jílek s Jiřím Saňákem) či sportovní manažer Ladislav Minář.

Plzeň na půdě Karabachu, Slavia s Rakówem a Pardubicemi, Sparta v MB, Slovácko s AIK Stockholm, v PL: MU-Liverpool

Zdroj: gol.cz