Myslím si, že Karabach hraje podobně jako před šesti lety, hlásí Kopic z Baku před nejdůležitějším zápasem sezóny

Myslím si, že Karabach hraje podobně jako před šesti lety, hlásí Kopic z Baku před nejdůležitějším zápasem sezóny

Viktoria Plzeň v úterý úspěšně dorazila do Baku, kde na tamním stadionu Tofiqa Bahramova  změří síly s Karabachem o skupinu Ligy Mistrů. Jak situaci komentuje Jan Kopic a trenér Michal Bílek?

"Jakmile jsme znali los, tak jsme počítali s tím, že nás tady čeká velké teplo, a také bouřlivá atmosféra. Je to něco, co nás nepřekvapuje. Věřím tomu, že jsme na zápas dobře připravení,“ komentoval los trenér Michal Bílek. 

Jan Kopic asistoval u rozhodujícího gólu, který na stadionu v Baku zajistil postup Viktorie přes Karabach před šesti lety, takže Karabach moc dobře zná. „Vzpomínky na tento stadion mám jen dobré. Pamatuji si pozápasovou euforii celého mančaftu, i když se ten výsledek tady nerodil lehce a bylo to pro nás šťastné vítězství,“ uvedl rychlonohý křídelník Viktorie.

A jak vidí Kopic cestu k vysněnému cíli, který je tak blíž, než se může zdát? „Myslím si, že Karabach hraje podobně jako před šesti lety. Musíme být hlavně zodpovědní dozadu a pohlídat si jejich rychlé hráče, ale být aktivní také dopředu, abychom pouze nebránili, ale také hrozili,“ doplnil zkučený reprezentant.

„Karabach v předkolech odváděl velmi dobrou práci, svědčí o tom fakt, že vyřadil mistra Polska, Švýcarska i Maďarska. Ta kvalita na jejich straně rozhodně je. Ale i my jsme také předváděli velice dobré výkony a šance na postup proto vidím naprosto vyrovnaně,“ uzavřel celou konferenci Michal Bílek.

Plzeň se už ve středu utká v prvním zápase play off o Ligu Mistrů s Karabachem a to od 18:45 na Nova Sport 3. Dokáže Viktoria prolomit smůlu z posledních let a udělá rozhodující krok k postupu do skupiny Ligy Mistrů?

zdroj: fcviktoria.cz