Legenda Arsenalu ukončila kariéru! Nacho Monreal vzdal boj s kolenem

Legenda Arsenalu ukončila kariéru! Nacho Monreal vzdal boj s kolenem

Konec kariéry je vždy těžkou situací, zvlášť když to z části není vaše rozhodnutí. Do této situace se dostal bývalý reprezentant Španělska a ikona Arsenalu Nacho Monreal.

Když je čas pověsit kopačky na hřebík a ukončit tak vou fotbalovou kariéru, říká se, že každý fotbalista pozná ten správný čas. Pokud vás na sklonku kariéry potká těžké zranění, je rozhodování o něco snažší, než kdybyste hráli pravidlně. 

Svou bohatou kariéru se v šestatřiceti rozhodl ukončit Nacho Monreal. Bývalý reprezentant Španělska a hráč Osasuny, Malagy, Arsenalu a Realu Sociedad.  Někdejšího reprezentačního obránce dlouhodobě trápilo koleno a loni kvůli němu neodehrál ani jeden soutěžní zápas. 

Po sezoně se stal volným hráčem a jelikož mu odzvonilo 36 let, návrat do formy by byl nemyslitelný. Jeho trápení začalo loni v létě, kdy si poranil koleno a po dvou měsících se rozhodl pro operaci. Ta znamenala dlouhou rekonvalescenci a v konečném důsledku také konec.

"Více už udělat nemohu. Ale nejsem naštvaný. Naslouchám svému tělu a děkuji mu za vše, co mi dovolilo. Život je dar a já jsem rád vděčný. Děkuji Osasuně, španělské reprezentaci, Málaze, Arsenalu a Realu Sociedad. A všem přeji spoustu povedených let," okomentoval svůj konec Monreal, který se stal v Arsenalu miláčkem diváků.

zdroj: @nachomonreal