Ševčík: Teď nás asi už budou brát vážně a ne tak, že si do Brna každý bude jezdit pro tři body

Ševčík: Teď nás asi už budou brát vážně a ne tak, že si do Brna každý bude jezdit pro tři body

Nejproduktivnější hráč současné Fortuna:ligy? Po třech kolech náleží dotyčný status čerstvě dvacetiletému brněnskému středopolaři Michalu Ševčíkovi, který byl většinu léta spojován s odchodem do Sparty.

Vstup do sezony 2022/2023 se povedl nejen jeho brněnskému nováčkovi, který je na sedmi bodech, ale i jemu samotnému, když skóroval v každém z odehraných duelů. "Tak bohatý na góly jsem neměl úvod do sezony nikdy v životě. Nebyl a nejsem vyloženě střelec, spíš jsem góly ze středu zálohy připravoval a branky přicházely třeba až v průběhu sezony. Sám nevím, čím to teď je. Souvisí to se vším: v Brně máme v první řadě skvělou partu, na hřišti makáme jeden za druhého a daří se nám. Pak si člověk víc věří, tolik v zápasech třeba nekazí a jako bonus přicházejí góly. Ale základem všeho je fungující tým," nechala se slyšet brněnská opora.

Že by mu prospěly poslední ročníky strávené ve FNL? "Byl to určitě správný krok. Druhá liga je tvrdá a rychlá soutěž, v níž se oboucháte v dospělém fotbale a naberete zkušenosti. Ty se teď dají zúročit. První liga je techničtější a celkově kvalitnější, je tam méně ztrát míče, soupeři jsou vyspělejší. Baví mě to, pro ofenzivního hráče to může být o něco zajímavější. Na druhou stranu narážíte na zkušenější a chytřejší obránce. Člověk musí všechno navnímat, zvyknout si na jiný styl a hodně předvídat. Každopádně to jsou další velké zkušenosti," přednesl v interview pro fotbal.cz spoluhráč Berkovce, Řezníčka či Texla.

Pomáhá Zbrojovce outsiderská nálepka? "Může to tak být. Hodně lidí nás házelo na spodek tabulky, v kabině jsme to vnímali a bavili se o tom. Prostě se s námi moc nepočítalo. Pro nás je super, že nám zůstala kostra týmu, který vybojoval postup do ligy. Držíme spolu, jsme spolu už nějaký čas a víme, co hrát. V týmu je hodně kluků přímo z Brna, kteří ke klubu a městu mají vztah, což také hraje roli. A navíc nás v létě dobře doplnili i další velmi dobří hráči. My jsme od začátku chtěli ukázat, že nejsme do počtu a můžeme být rovnocenným soupeřem pro každého. Teď nás asi už budou brát vážně. A ne tak, že si do Brna každý bude jezdit pro tři body. Tak to není a nebude. Chytili jsme se, je znát, že se v Brně něco děje. Ostatní se na nás už možná budou chystat jinak. A třeba i na mě osobně, s tím počítám," přiznal český reprezentant do jednadvaceti let.

Sobotní duel s Plzní se odložil, opět do akce tak půjde soubor Richarda Dostálkaa v neděli 28. srpna proti Slavii. "Lidi se v Brně chytili, to je poznat na každém kroku. Po dobrém startu to prožívá každý, fanoušci se zajímají. A Slavia? Za pár hodin z předprodeje zmizelo přes dva tisíce lístků, další dva tisíce jsou permanentkáři. Kéž by byl na Slavii plný stadion, pro každého z nás by to znamenalo další splněný sen a obrovskou motivaci do tak velkého zápasu," uzavřel na repre.fotbal.cz perspektivní mladík, který bude s takovými výkony převlékat trikot již v zimní přestávce.

Nejlepší český brankář dneška? Čerstvě vyřčená slova Bílka zřejmě nepotěší Vaclíka, Mandouse ani Pavlenku...

Zdroj: repre.fotbal.cz