Na Spartu zatím podle Loučky změnili taktiku všichni trenéři. Půjde i proti Boleslavi o dobývání hlubokého bloku?

Na Spartu zatím podle Loučky změnili taktiku všichni trenéři. Půjde i proti Boleslavi o dobývání hlubokého bloku?

Sparta se v rámci čtvrtého kola Fortuna:ligy pokusí o třetí tříbodový zisk za sebou, což by v případě úspěchu znamenalo vyloupení boleslavské Lokotrans arény.

Domácí jsou v dosavadním ligovém průběhu jedním ze čtyř klubů, které zatím neokusily výhru. Škoda, Matějovský, Skalák a spol. zatím dvakrát remizovali a jednou odešli poraženi.

V posledním dvou vzájemných duelech proti letenskému "S" boleslavský soubor neskóroval - zatímco na podzim 2021 odjel z metropole s nejtěsnější možnou prohrou 0:1, na jaře 2022 si dvanáctinásobný mistr země odvezl jasnou výhru 3:0, o níž se postarali LK37, Vitík a Čvančara.

Jak by mohl vypadat obraz hry? "Snaha o vysoký intenzivní presink. plus pokrytí Matějovského ve středu pole, v případně nakopávaných míčů na Škodu válka o druhé odražené míče," předpověděl možný scénář člen trenérského štábu Luboš Loučka.

Favoritem bude Sparta i o víkendu a zmíněný odborník je zvědav, zda to Boleslav otevře, nebo to zavře. "Jestli trenér Hoftych změní taktiku, jako na nás zatím změnili všichni trenéři, tak je možné, že ten obrázek bude zase dobývání hlubokého bloku a těch gólů nebude tolik," přednesl před úvodním výkopem sparťanský asistent.

V nedávné minulosti padlo v zápasech obou soupeřů sedm, respektive devět branek. Hrozí podobná divočina i nyní? "My budeme rádi, když vyhrajeme 1:0 po dobrém výkonu a jestli padne devět nebo jeden gól, je ve finále asi jedno," uzavřel spolupracovník Briana Priskeho.

Utkání třináctého se šestým celkem prvoligového peletonu má ve městě automobilů výkop v sobotu od 19:00.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.