Trpišovský před těžkou odvetou: Zmobilizujeme se, dáme dohromady některé zraněné hráče, bude to úplně jiný zápas

Trpišovský před těžkou odvetou: Zmobilizujeme se, dáme dohromady některé zraněné hráče, bude to úplně jiný zápas
OBSAHUJE VIDEO

V zápase Rakówa se Slavií byl propastný rozdíl hlavně mezi souboji ve vzduchu a vyhranými hlavami. Jindřichu Trpišovskému se to neříkalo jednoduše, ale soupeř byl zkrátka lepší, nepříjemnější a nebezpečnější.

"Vycházelo to i z toho, že jsme nevyhrávali první souboje, což jsme chtěli změnit, ale naráželi jsme na nabídku ofenzivních hráčů a neschopnosti udržet míč. Do odvety to musíme jednoznačně zlepšit. Potřebujeme ukázat na útočné polovině to, co López, který obešel dva hráče. To je jediný recept na takovou obranu, prosadit se jeden na jednoho, pak máte šanci se dostat do nějaké lepší příležitosti nebo na sebe navázat hráče," přednesl na pozápasové tiskové konferenci trenér sešívaného "S".

Co očekává od pražské odvety, v níž by měli českému vicemistrovi pomoci fanoušci? "Chceme postoupit, takže musíme předvést mnohem lepší výkon než v Polsku. V domácím prostředí musíme být mnohem agresivnější, důraznější a sbírat více odražených míčů, které nám v první půli chyběly. Věřím, že to všechno přijde s domácí kulisou a atmosférou. Do zápasu vstoupíme s jednobrankovým deficitem, musíme být mnohem kvalitnější v útočné fázi a nedělat chyby směrem do defenzivy. Zmobilizujeme se, dáme dohromady některé zraněné hráče. Bude to úplně jiný zápas," zavěštil si po prohře 2:1 bývalý stratég Liberce i Žižkova.

A jak vidí příští týden zástupci kabiny, kteří se na polské půdě podepsali pod jedinou slávistickou branku? "Bude to úplně jiný zápas. Hrajeme doma, bude plný stadion. Fanoušci nás poženou, máme šanci na postup," ubezpečil zklamané fandy Srdjan Plavšič. "Do odvety prohráváme. Budeme muset otevřít skóre, hrát agresivně od první minuty. Zatlačit je, držet dobře balon, aby jim došly síly a my je mohli otevřít," navázal na srbského univerzála kapitán Tomáš Holeš.

Škrtel splnil letitý slib a debutoval v osmé nejvyšší soutěži. Ráztočno zažilo největší návštěvu své devadesátileté historie

Zdroj: slavia.cz