Škrtel splnil letitý slib a debutoval v osmé nejvyšší soutěži. Ráztočno zažilo největší návštěvu své devadesátileté historie

Škrtel splnil letitý slib a debutoval v osmé nejvyšší soutěži. Ráztočno zažilo největší návštěvu své devadesátileté historie
OBSAHUJE VIDEO

Bývalý kapitán slovenského národního mužstva Martin Škrtel splnil téměř dvě dekády starý slib a nastoupil za klub FK Hajskala Ráztočno, který reprezentuje jeho rodnou vesnici.

Lidé byli nejen na tribuně, ale i na schodech a louce vedle hřiště. I když se na tamním stánku hraje až osmá nejvyšší soutěž, návštěva byla téměř dva tisíce diváků.

"Přišlo zhruba 1700 lidí. Za 90 let klubové historie se nic podobného neudálo. Jsem nesmírně hrdý starosta," citoval portál sme.sk slova Ivana Škrtela, což je obráncův strýc.

Celek měl připravených 800 lístků, které byly k dispozici za jedno euro. Kapku se však přepočítali a dorazivším fanouškům museli dávat bloky ze šatny.

"Něco takového tu ještě nebylo. Byla to obrovská oslava fotbalu v naší obci. jsem rád, že Martin dodržel slovo, které dal. A nezapomněl, odkud do velkého fotbalu odešel," přidal sme.sk citovaný starosta.

Ráztočno trénuje Roman Škrtel, což je pro změnu stoperův bratranec a ten se nechal slyšet, že by premiéra nemusela být rovnou derniérou. "V kabině máme kluky, kteří hrávali jen na amatérské úrovni. Někteří byli kvůli nervozitě vícekrát na tolatelě, báli se. Ale společně jsme to zvládli. Když Martin něco poví, pak to i splní. Slovo chlapa je pro něj svaté. Hodně hráčům a fanouškům se odměnil, za což si zaslouží velký respekt. Zatím odehrál jeden zápas a uvidíme, jestli jich bude víc. Všechno závisí na jeho zdravotním stavu," ozřejmil na portálu sme.sk kouč mužstva.

Sám sedmatřicetiletý veterán, který kromě Trenčína prošel i Zenitem Petrohrad, Liverpoolem, Fenerbahce Istanbul, Atalantou, Basaksehirem i Spartakem Trnava, svůj tým dirigoval a organizoval celou hru. Nakonec z toho byla těsná výhra 5:4 nad OFK Slávia Chrenovec-Brusno.)

Otočí kormidlo po 12 letech opět směr Česko? V kontaktu s Vydrou je po titulech hladový lovec Jankta s Kuchtou

Zdroj: sportnet.sme.sk