Slavia deklasovala oslabené Pardubice, Slovácko otočilo na Hané. Hradec v dohrávce uštědřil první prohru Bohemce

Trenér Pavel Vrba stále hledá vhodný způsob, jak hráčům implementovat svůj styl hry. Teplice zvítězily v Ostravě podruhé v řadě a odrazily se od tabulkového dna. Sparta se pod novým trenérem začíná probírat a slaví třetí výhru v řadě. V pondělní dohrávce odlloženého utkání mezi Bohemkou a Hradcem Králové padly celkem tři branky. Šťastnější skončili hosté z Východních Čech, kteří z Ďolíčku jedou se třemi body za výhru 2:1.

Ostrava - Teplice

Skláři z Teplic si ve čtvrtém kole Fortuna ligy připsali výhru na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích, kde zdolali domácí celek 2:1. Do vedení se poprvé dostali v 19. minutě, kdy se ukázkovou hlavičkou prosadil Jan Knapík. Baník sice srovnal, ale na gól Daniela Trubače již odpověď nenašel. Hosté ze severu Čech tak slaví první výhru v sezoně, která má pro jejich sebevědomí cenu zlata.

Mladá Boleslav - Sparta

Mladá Boleslav stále čeká na první výhru v sezoně, proti hostům z Prahy však nezačala špatně. V 38. minutě se domácí po gólu Donáta, jemuž asistoval bývalý sparťan Matějovský, dostali do vedení. Bohužel však pro svěřence trenéra Hostycha, druhou půli vůbec nezvládli. Sparta během osmnácti minut zápas otočila a na konci utkání ještě přidala pojistku na 3:1. Letenští tak potvrdili svou dobrou formu proti Boleslavi a sami si připisují třetí výhru v řadě.

Zlín - Jablonec

Ševci měli v úvodu utkání proti Jablonci herně navrch, přesto museli dotahovat jednobrankové manko. Z přímého kopu se prosadil ve 21. minutě Polidar, který zaskočil brankáře Rakovana. Domácím se podařilo v první půli srovnat, když krátce po půlhodině hry udeřil Jawo.

Po změně pokračoval Zlín dále v aktivní hře, přesto opět inkasovali. Po chybě v rozehrávce, kterou vystihl Chramosta, putoval míč na Sejka, který zakončil k levé tyči. Domácí se zmohli na vyrovnání o chvíli později. Po povedeném centru Bartošáka zakončil hlavou Kolář.

Liberec - České Budějovice

Liberec přivítal na své půdě České Budějovice a během první půli šel do vedení. Doumbia skvěle podržel míč na hranici vápna, nahrál jej Frýdkovi, který zaskočil brankáře Šípoše. Tomu balon vypadl z rukavic a nejrychleji se zorientoval Van Buren.

Dlouhou dobu se zdálo, že Slovan jednobrankový náskok udrží, avšak odpověď Jihočechů přišla pouhou minutu před koncem řádné hrací době. Vliegen nedokázal udržet střelu z dálku a Hais jeho zaváhání využil k vyrovnání.

Olomouc - Slovácko

Taktická bitva na Hané nepřinesla během prvního poločasu příliš zajímavé podívané a k vidění byly nakonec jen dvě střely v podání domácí Olomouce. Ngueyen první pokus Breiteho eliminoval, ale pokutový kop v podání Zorvana byl již nad jeho síly.

Po změně stran se výběr z Uherského Hradiště osmělil k vyrovnání a na svědomí jej měl Mihálik. Siňavkij dostal ideální pas do šestnáctky Sigmy a poslal míč do malého vápna, kde ho uklidila mezi tři tyče letní posila Slovácka. O chvíli později došlo opět k radosti v táboře hostů, když obrat dokonal Kozák.

Slavia - Pardubice

Slavia si po pohárovém nezdaru v Polsku spravila chuť v domácím prostředí, když před vlastními fanoušky deklasovala Pardubice vysoko 7:0. Sešívaní řádili již během první půle, kdy slavili přesné zásahy Douděra s Teclem. Hosté navíc odcházeli do kabin v početní nevýhodě, neboť Hranáč spatřil červenou kartu.

Po změně stran Tecl zkompletoval hattrick a mezi střelce se zapsali také Lingr a dvojitě Usor. Sešívaní se tak naladili na odvetu o postup do skupinové fáze Konferenční ligy, kdy v odvetě musí porazit Raków alespoň o dvě branky.

Bohemians 1905 - Hradec Králové

Hradec na doposud neporaženou Bohemku nastoupil hned od začátku a už ve druhé minutě zahrozil Vašulín. Za hustého deště se hrál tvrdý a drsný fotbal plný hrubých skluzů a Klokani se snažili soustředit spíše na nebezpečné centry. Oba týmy si vytvořily zajímavé šance, avšak ani Vašulín, ani na druhé straně David Puškáč neuspěli. Až ve 23. minutě Kubala z dorážky zužitkoval ofenzivní sanhu hostů, kterou o sedm minut později potvrdil druhým gólem Vašulín. "Klokanům" se však naskytla příležitost na úspěch po Puškáčově nechytatelně proměněné penaltě.

Do druhého dějství vstoupili domácí fotbalisté hladoví po vyrovnání, ale zakončení Petra Hronka ve vápně těsně minulo tyč, skákavou střelu Ondřeje Petráka pak bravurně vyškrábnul hostující gólman. Ačkoliv byli hosté z Ďolíčku lepším a aktivnějším týmem, takticky nakonec uspěli Východočeši, kteří si připisují tři body.

Fortuna:liga, 4. kolo:

FC Baník Ostrava – FK Teplice 1:2 (1:1)
Branky: 37. Kuzmanović (Ji. Klíma) – 19. Knapík (Trubač), 80. Gningue (Trubač)
Karty: 33. Ji. Klíma (OVA), 43. Buchta (OVA), 45. Oulehla (OVA), 45+2. Kaloč (OVA), 68. Frydrych (OVA), 90+4. Šehić (OVA), 90+4. Vrba (OVA) – 33. Hybš (TEP), 45. Gningue (TEP), 54. Jarošík (TEP), 75. Kodad (TEP)
FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Sanneh, Frydrych, Pojezný, Fleišman – Kaloč (88. Takács), Pokorný – Jaroň (73. Mu. Tijani), Kuzmanović, Buchta (62. Šehić) – Ji. Klíma
FK Teplice: Mucha – Vondrášek (C), Knapík, Hybš – Hyčka, T. Kučera (88. S. Dramé), Jukl, Urbanec – Trubač – Gningue (90+5. Čerepkai), D. Procházka (46. Kodad, 90. Žák)
Rozhodčí: Petřík – Kříž, Hurych

FK Mladá Boleslav – AC Sparta Praha 1:3 (1:0)
Branky: 38. Donát (Matějovský) – 50. Juliš (Čvančara), 58. Sörensen (Höjer), 89. Čvančara (Wiesner)
Karty:   19. Suchý (MBL), 26. Stránský (MBL), 31. Matějovský (MBL), 90+1. D. Šimek (MBL), 90+3. Krobot (MBL) – 34. Pavelka (SPA), 45+2. Jankto (SPA)
FK Mladá Boleslav: Polaček – Pech, D. Šimek, Suchý, Karafiát – Donát (71. Krobot), Dancák (86. Žitný) – Stránský (66. Fulnek), Matějovský (C), Ladra (86. Skalák) – Mil. Škoda
AC Sparta Praha: Holec – Mejdr, Sörensen, Zelený, Höjer – Karabec (46. Čvančara), Daněk (83. Wiesner), Pavelka (C), Sadílek, Pešek (24. Jankto, 72. Fortelný) – Juliš (72. Drchal)
Rozhodčí: Petr Hocek – Kamil Hájek, Jakub Hrabovský

Slovan Liberec - Dynamo České Budějovice 1:1 (1:0)
Branky: 22. Van Buren - 90. Havel. Rozhodčí: Orel - Arnošt, Kotalík - Klíma (video). ŽK: Mara - Sladký, Hora. Diváci: 4258.
Liberec: Vliegen - Gebre Selassie, Talovjerov (84. Purzitidis), Plechatý - Mikula, Doumbia (75. Rondič), Červ (75. Mara), Frýdek, Preisler - Van Buren (84. Rabušic), Kozák (57. Jan Matoušek). Trenér: Kozel.
Č. Budějovice: Šípoš - Havel, Králik, Broukal - Sladký, Hora, Grič (46. Švec), Čolič (69. Jakub Matoušek) - Čmelík (90. Čavoš), Potočný (46. Hellebrand) - Škoda (69. Hais). Trenér: Weber.

Trinity Zlín - FK Jablonec 2:2 (1:1)
Branky: 33. Jawo, 70. Kolář - 21. Polidar, 62. Sejk. Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Dobrovolný - Proske (video). ŽK: Cedidla, Vukadinovič - Houska, Horejš (trenér), Kratochvíl. ČK: 90.+7 Didiba (Zlín). Diváci: 2411.
Zlín: Rakovan - Cedidla (63. Reiter), Kolář, Procházka, Bartošák (77. Vukadinovič) - Didiba - Fillo (77. Dramé), Hrubý, Janetzký (84. Hlinka), Čanturišvili - Jawo. Trenér: Jelínek.
Jablonec: Hanuš - Kubista, Hübschman, Heidenreich, Polidar - Považanec - Šulc (81. Malínský), Kratochvíl, Houska (56. Chramosta), Jovovič (56. Krob) - Sejk (90. Martinec). Trenér: Horejš.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:2 (1:0)
Branky: 40. Zorvan z pen - 68. Mihálik, 73. Kozák. Rozhodčí: Křepský - Paták, Dresler - Machálek (video). ŽK: Zmrzlý, Chytil, Růsek, Matoušek - Kozák, Mihálik, Duskí, Nguyen.
Olomouc: Trefil - Chvátal, Vraštil, Beneš, Zmrzlý - Greššák (75. Matoušek), Breite - Navrátil (75. Vodháněl), Růsek, Zorvan - Chytil (64. Zifčák). Trenér: Jílek.
Slovácko: Nguyen - Tomič, Šimko, Hofmann, Duskí - Brandner (46. Petržela), Ljovin (46. Havlík), Kohút (75. Trávník), Sinjavskij - Kozák (87. Kadlec), Šašinka (46. Mihálik). Trenér: Svědík.

Slavia Praha - FK Pardubice 7:0 (2:0)
Branky: 40., 48. a 57. Tecl, 79. a 89. Usor, 31. Douděra, 76. Lingr. Rozhodčí: Radina - Nádvorník, Machač - Štěrba (video). ŽK: Usor - Hranáč, Vacek, Janošek, Červenka, Krejčí (asistent trenéra). ČK: 44. Hranáč. Diváci: 13 269.
Slavia: Mandous - Douděra, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek - Holeš (66. Fila) - Masopust (61. Usor), Ševčík (61. Icha), Traoré (61. Lingr), M. Jurásek - Tecl (74. Kričfaluši). Trenér: Trpišovský.
Pardubice: Budinský - Kostka (46. Halász), Hranáč, Toml, Helešic - Janošek - Mareš (25. Akosah-Bempah), Solil (72. Rosa), Chvěja (46. Koukola), Vacek - Černý (60. Červenka). Trenér: Novotný.

Bohemians 1905 - FC Hradec Králové 1:2 (1:2)
Branky: 37. Puškáč z pen. – 23. F. Kubala, 30. Vlkanova.
Rozhodčí: Zelinka – Pečenka, Ratajová - Franěk (video).
ŽK: 79. Valeš – 12. F. Kubala, 35. Reichl, 36. Rada, 48. Ja. Klíma, 76. Vašulín, 78. Kodeš.
Diváci: 4 321.
Bohemians: Valeš – Köstl, Křapka, Hůlka – M. Dostál, Jindřišek (C) (82. Beran), Jánoš (71. Mužík), Petrák, Kovařík (66. Nový) – Hronek – Puškáč (82. Hála).
Náhradníci: Bačkovský – Bartek, Koubek, Novák, Dan. Krch.
Trenér: Veselý.
Hradec Králové: Reichl – Ja. Klíma, O. Ševčík, Čech – J. Kučera, Rada (82. Gabriel), Kodeš, Ryneš – Vlkanova (C) (90+1. Novotný), Vašulín, F. Kubala (74. Prekop).
Náhradníci: Bajza – Rybička, Dvořák, Harazim.